Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Öğrencilerden Vali Çeber’e ziyaret

Gündem Yayın: 28.07.2017 13:37
Öğrencilerden Vali Çeber’e ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sosyal sorumluluk projelerinden “Damla Projesi” kapsamında 6’sı yabancı olmak üzere, toplam 20 öğrenci, Vali Kemal Çeber’i ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonu`nda gerçekleşen ziyarette, öğrencilerle tek tek ilgilenen Vali Çeber, öğrencilerin proje ile ilgili düşüncelerini aldı. 24-30 Temmuz tarihleri arasında Karabük’te düzenlenen program kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü Proje Koordinatörü Murat İlker Şen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin’in eşliğinde Vali Çeber’i ziyaret eden Gana, Somali, Cezayir, Yemen, Kuveyt ve Suriyeli öğrenciler kendilerini tanıttı.

Gençlerin, aile ya da yakın çevre dışındaki bireylerin yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal girişime destek olmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca 3 yıl önce başlatılan “Damla Projesi” çerçevesinde Türkiye’de öğrenim gören öğrenciler Vali Çeber’e projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek plaket takdim ettiler. Öğrenciler, köy okullarını, huzurevlerini, tarihi ve turistik mekanları da ziyaret ederek programlarını sürdürecekler.

Gana, Kuveyt ve Yemen’den katılan öğrenciler söz alarak damla projesi hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Proje kapsamında 6’sı yabancı toplam 20 öğrenci Karabük’e gelerek büyük bir misafirperverlik ile karşılaştıklarını belirterek, “Damla projesi ilk önce bizlere arkadaşlık kazandırıyor, başta bizlere sağlıklı yaşamı öğretiyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında sevgi ve huzurevlerini ziyaret ediyoruz, diye konuştu.
Gençlik Spor Bakanlığı’na teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Çeber’de  “Gerçekten çok güzel bir projeymiş, Vali olarak yeni atandım çok yoğun bir program içinde çalışıyoruz ben de sizlere katılarak bir damla sonrasında okyanus olmak isterdim” dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Fırtınanın ardından denize açılan balıkçılar kasalar dolusu hamsilyle döndü

Kastamonu Yayın: 05.12.2023 20:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Cide ilçesinde etkili olan fırtınanın ardından hava şatlarının normale dönmesi ile yeniden denize açılan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Kastamonu’nun sahil ilçelerinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz etkilerken balıkçıların da sezona ara vermesine sebep olmuştu. Fırtınanın ardından hava şartlarının normale dönmesi ile balıkçılar avlanmak için yeniden denize açıldı. Karadeniz’de avlanan balıkçılar, tonlarca hamsiyle limana döndü.

Limana dönen balıkçılar, limanda bekleyen kamyonlara yüklediği hamsi dolu kasalar, çevre illere ve fabrikalara gönderildi.