Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

LPG’li arabadan sızan gaz etrafta paniğe yol açtı

Gündem Yayın: 19.08.2023 08:00
İhlas Haber Ajansı

Amasya’nın Taşova ilçesinde LPG’li bir arabadan sızan gaz, etrafta paniğe sebep oldu.

Yeşilırmak Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde gelin arabası olarak süslenen 05 DP 333 plakalı arabanın LPG tankından gaz sızmaya başladı. Gaz sızıntısı etrafta paniğe yol açtı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ve itfaiye grupları geniş güvenlik değerleri alarak caddeyi trafiğe kapattı. Aracın bulunduğu yere şerit çeken polis takımlarının ikazlarına karşın birtakım vatandaşlar sorumsuzca gaz sızan aracın yanından telefonla konuşarak geçti. Daha sonra araba kent merkezinden uzaklaştırıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Kültür Sanat Yayın: 22.02.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak turistik “Karaelmas Turizm Ekspresi”, ilk seferini 12 Nisan’da yapacak.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın başkanlığında Ankara’da “Karaelmas Turizm Ekspresi” ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak olan “Karaelmas Turizm Ekspresi”nin Ramazan Bayramı’nın 3. günü 12 Nisan’da ilk seferini gerçekleştirmesi kararı alındı.

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, bu seferin Doğu Ekspresi’nden sonra ilk defa demiryolu turizmi ile ismini yurt içi ve yurt dışı genelinde turizmcilere sesini duyuracağını belirtti. Keskinkılıç, “İlk seferde Karabük il sınırlarına geldiğinde Safranbolu‘da iki gece ve Eskipazar Hadrianopolis Antik Kenti’nde ve Yenice ilçesinde belli bir saat aralığında açılışa özel duraklayacak. Tren seferi Ankara Kalecik’ten başlayarak, güzergah olarak Ankara, Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Yenice, Safranbolu, Filyos, Bartın, Amasra ve son olarak Zonguldak hatlarında vatandaşlara hizmet sunacak. İnsanlar ilkbahar ve sonbaharda Karadeniz keyfi yaşarken, bölgede turizm hareketliliği artacak. Zonguldak, Karabük, Bartın ve ülke ekonomisine ayrı bir gelir kaynağı sağlayacak” dedi.