Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KYK Yurdunda “Çocuk Oyun ve Etkinlik” Alanı Oluşturuldu

Gündem Yayın: 15.02.2023 14:35
Yazar:
KYK Yurdunda “Çocuk Oyun ve Etkinlik” Alanı Oluşturuldu

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İsmail Necati Efendi Yurdunda depremden etkilenen ailelerin  çocukları için “Çocuk Oyun Etkinlik” Alanı oluşturuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Müdürlüğe bağlı tüm Yurtların depremzedelere açıldığını belirterek, bunlardan biri olan İsmail Necati Efendi Yurdunda depremden etkilenen ailelerin çocukları için “Çocuk Oyun Etkinlik” alanı oluşturulduğunu söyledi.

Depremin çocukların üzerindeki etkilerini silmek için Müdürlük olarak böyle bişr alanın düzenlemesine karar verdiklerini ifade eden  Güven, “Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı İsmail Necati Efendi Yurdunda depremden etkilenen ailelerimizin çocukları için oluşturulan “Çocuk Oyun ve Etkinlik” alanında çocuklar ,Antrenörlerimiz, Gençlik Liderlerimiz ,Yurt Personelimiz ve Gönüllü Gençlerimiz eşliğinde çeşitli etkinliklerle afetin izlerini unutmaya çalışıyorlar. Çocuklarımız ve misafirlerimizin rahat etmesi için çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. (Halil Kızılyer)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Manşet Yayın: 24.04.2024 10:59
Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Safranbolu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları unutmadı. Özel olarak hazırlanan etkinliklerle çocuklara keyifli ve öğretici bir gün yaşatmayı hedefleyen Safranbolu Belediyesi, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde oyun köyü kurdu.

Oyun köyünde çocuklar farklı etkinliklere katılarak eğlenirken, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmelerine olanak tanındı. Atölye çalışmaları, el sanatları, resim ve müzik etkinlikleri, animatörler, çizgi film kahramanları, langırt, masal treni, yüz boyama, balon dağıtımı gibi birçok farklı aktiviteyle çocuklar hem öğrendi hem de ikram edilen pamuk şekerlerden tattı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinliklere katılarak çocuklara ve ebeveynlerine mutlu bayramlar diledi. Başkan Köse’yi gören vatandaşlar yanına gelerek kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve Safranbolu’nun her kesimine hitap eden etkinliklere imza attığı için kendisine teşekkür etti.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi2 scaled

Yaklaşık 5 bin kişinin katılım sağladığı oyun köyü organizasyonu ile ilgili düşünlerini aktaran Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, bu tür etkinliklerin çocukların sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, oyun köyünün yanı sıra çeşitli yarışmalar ve gösteriler düzenlenerek çocuklara unutulmaz anlar yaşatıldı.

23 Nisan’ın anlam ve önemine uygun bir şekilde Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu etkinliklerle, çocuklar bayramı coşkuyla kutladı. Ebeveynlerin de katılımıyla, ailece geçirilen bu özel gün, çocukların mutluluğunu ve neşesini gözler önüne serdi.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi3 scaled

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse düzenlenen bu etkinliklerin, çocukların sadece eğlenmelerini değil, aynı zamanda birlikte vakit geçirerek paylaşmayı, dayanışmayı ve birbirlerini anlamayı öğrenmelerine de katkı sağladığını söyledi. Bu tür etkinliklerin ilerleyen yıllarda da devam edeceğini ifade eden Başkan Köse, çocukların her yıl daha da renkli ve eğlenceli bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşayacağını belirtti. (Ramazan Öztürk)