Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kural tanımayan motosiklet şoförlerine ceza yağdı

Gündem Yayın: 27.08.2023 20:00
İhlas Haber Ajansı
Kural tanımayan motosiklet şoförlerine ceza yağdı

Düzce’de trafikte uymaları gereken kuralları ihlal eden motosiklet şoförlerine trafik gruplarınca ceza yağdı. Kent merkezinde sabit ve seyir halinde kontrol yapan gruplar, 85 motosiklet şoföründen 75’ine çeşitli hususlardan cezai süreç uyguladı.

Düzce’de yaz mevsimi boyunca hem birçok kazaya karışan hem de vatandaşların ağır şikayetlerine husus olan motosiklet şoförlerine karşı Düzce Vilayet Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü takımları kontrol başlattı. Seyir halinde ve sabit olarak yapılan kontrollerde kuralları ihlal ederek motosiklet kullanan şoförler tespit edildi. Ayrıyeten sabit uygulama noktalarında da takımlar motosiklet, elektrikli bisiklet şoförlerin kasklarını denetim etti. Takımlar ayrıyeten şikayetlere bahis olan abart egzozlu motorları da tespitini yaptı. Takımlar, sabit yaptıkları uygulamalarda şoför ve yolcuların kaskını, motor evraklarının denetimini de gerçekleştirdi.

Ekipler, uygulamalarda 85 motosiklet şoförünü denetlerken 27 şoföre kask kullanmamaktan, 9 şoföre ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan, 4 şoföre ise yetersiz ehliyet ile motosiklet kullanmaktan ve ayrıyeten çeşitli hususlardan toplam 75 şoföre 130 bin 261 TL cezai süreç uyguladılar. Uygulamaya takılan 6 motosiklet ise trafikten men edildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.