Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Konuşarak halledemediğinizi şiddetle başaramazsınız…

Köşe Yazıları Yayın: 04.10.2021 10:11
Konuşarak halledemediğinizi şiddetle başaramazsınız…

Nuray Kaya

Eylül yaprağımıydı kadın!Kurumasına sebep neydi?Egemen bireylerin rahatça elini kolunu sallaya sallaya işkenceye maruz kalan her kadının, her çocuğun dramatik hayat hikayesi son zamanlarda aşırı artması geçim sıkıntılarını da buna ilave edersek içler acısı aile vakalarına şahit olmaktayız.

Hemen hemen her gün her üç kadından biri şiddete maruz kalıyor. Nitekim her kadını savunan bir kanun varsa da sokağın ortasında bıçaklanan kadını,evinde dövülen kadını kurtarmakta geç kalıyoruz.Çoğu kadın cinayeti genellikle herkesin gözü önünde yaşanıyor. Hiçbir çocuk anne ve babasından böyle hareket beklemezken çocukların hayatıyla da oynayan büyük bireylerimiz için toplum olarak ne yapmalıyız sorusunu milyonlarca defa kendimize sormalıyız.Örnek vermek gerekirse;Fındıklı Sabancı Öğretmen Evinde görev yapan Gamze Pala, arkadaşlık teklifini reddettiği gerekçesiyle, Savaş Dalançıkar tarafından sırtından vurularak ve boğazı bıçakla kesilerek öldürüldü.11 Şubat 2015’te tecavüz girişimine direndiği için minibüste öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayeti bunlara örnek verebiliriz.Daha nice kadınlarımız nice!..Acaba erkek toplum olarak ülkemizde çok mu rahat bir yaşantı var?İstekleri olmayınca şiddet mi gerek kesip doğramak mı gerek?Neden ama neden?

Kadınlarımız bizim namusumuz,anamız,bacımız…elinizi vicdanınıza koyun yapmayın bunları yapmayın.Ne kendinizi üzün ne bizi nede kadınlarımızın ailelerini…LÜTFEN!…Konuşarak halledemediğinizi şiddetle başaramazsınız…

Yazarnuraykaya

YOUTUBE&İNSTAGRAM&TİKTOK

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.