Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kepçe Operatörü Faciayı Önledi

Günlük Yayın: 29.05.2023 18:49
Kepçe Operatörü Faciayı Önledi

Safranbolu ilçesinde freni boşalan iş makinesinin operatörü kepçeyi yere sürterek durdurduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Çelik Gülersoy Caddesinde dün meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki iş makinesinin frenleri rampa aşağıya inerken boşaldı. Operatör, tali yola girerek kepçeyi yola sürterek iş makinesini durdurdu. O anlar güvenlik kamerasına anbean kaydedildi.

O anları anlatan otopark işletmecisi Ahmet Cem Alkan, olayın vatandaşların yoğun olduğu bir anda gerçekleştiğini belirterek, “Kepçeci arkadaşın anlattığına göre frenlerin boşaldığını kepçesini sürte sürte bizim arazimizin içine girdi. Tabi korktuk. Burada araçlar duruyordu. Olay öncesinde seçim dolayısıyla 30 kişilik grup buradaydı. O grubun karşıya geçmesini Rabbim korudu diyeyim. O kepçe oraya gelseydi kaçamayacaklardı” diye konuştu.(İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”