Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ Kariyer Zirvesi Önemli İsimleri Ağırlıyor

Gündem Yayın: 26.04.2016 14:46
KBÜ Kariyer Zirvesi Önemli İsimleri Ağırlıyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Artı Kariyer Öğrenci Kulübü tarafından 28-29 Nisan tarihlerinde önemli isimlerin yer alacağı “Kariyer Zirvesi”konulu etkinlik düzenlenecek.

Üniversitenin Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda 28 Nisan saat 10.00’da başlayacak programda milletvekilleri, bakan yardımcıları, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, bazı devlet kurum ve kuruluş yöneticileri, sendika ve dernek başkanları, yazarlar ve akademisyenler konuşmacı olarak yer alacak.  İki gün sürecek zirve 3 oturumdan oluşuyor.

Kariyer Zirvesi’nin ilk günündeyapılacak açılış oturumunda Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Zirve Koordinatörü Prof. Dr. Seyfullah Kara ve Artı Kariyer Öğrenci Kulübü Başkanı Talha Dağ katılımcılara hitap edecek.

Açılış konuşmalarının ardından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın “Yeni Türkiye Yolunda Gençlik İdeali” konulu konferans verecek.

Zirve; Vakıf Üniversiteleri Birliği Başkanı Rıfat Sarıcaoğlu, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Hasan Sarı ile Tarih Yazarı Prof. Dr. Seyfullah Kara’nın konuşmacı olarak yer alacağı  “Gençliğin Kişisel Gelişim ve Vizyon Kazanımı”konulu birinci oturum ile devam edecek.

Birinci oturumun ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Şeref Malkoç “2023 Vizyonunda Türkiye’nin Anayasal Süreci ve Gençliğe Etkisi” konusunda konferans verecek.

Birinci günün sonunda ikinci oturumunda ise “Gençlik ve Sivil Toplum” konusu ele alınacak. Bu oturumda Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Kayseri Milletvekili ve MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel ile Genç ASKON Genel Başkanı Harun Reşit Çelikoğlu konuşmacı olacak.

Kariyer Zirvesi’nin ikinci günü ise Karabük Milletvekili ve KBÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın konuşması ile başlayacak. Program KBÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akbaba, TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanı Prof. Dr. Zafer Eviz ve ASELSAN’dan Aydın Yahşi’nin konuşmacı olarak yer alacağı “ARGE ve İnovasyon” başlıklı üçüncü oturum ile devam edecek.

Zirve’nin sonunda ise Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam “Şehir, İnsan ve Medeniyet” konusunda konferans verecek.

Program 29 Nisan saat 16.00’dasponsor ve stratejik ortaklara hediye takdiminin ardındanKarabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın kapanış konuşması ile sona erecek.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: