Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kastamonu’da göletlere 1 milyon balık salındı

Kastamonu Yayın: 02.10.2023 00:00
Kaynak: İHA
Kastamonu’da göletlere 1 milyon balık salındı

Kastamonu’da 2023 yılı içerisinde il genelindeki göletlere yaklaşık 1 milyon yavru sazan balığı salındı.

Su kaynaklarındaki nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, gölet ve barajlardaki mevcut balık stoklarının korunması ve ekonomik değeri yüksek balık türlerinin artırılması amacıyla Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bilimsel temele dayalı balıklandırma çalışmalarına aralıksız devam ediliyor. 2023 yılı balıklandırma çalışmaları çerçevesinde ortalama 1 – 3 gram ağırlığında olan yaklaşık 1 milyon adet aynalı (pullu) sazan yavrusu, Amasya Yedikır Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğü’nden temin edilerek Kastamonu’ya getirildi. Proje çerçevesinde, Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Mehmet Çabuk, Araç İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Bilen, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilçe müdürlükleri personelinin katılımıyla, il genelindeki baraj ve göletlere 1 milyon yavru sazan balığı salındı.

Uygulanan bu proje çerçevesinde, Kastamonu’da, 2013 yılında 30 bin, 2014 yılında 210 bin, 2015 yılında 119 bin, 2016 yılında 90 bin, 2017 yılında 20 bin, 2018 yılında 80 bin, 2019 yılında 52 bin, 2020 yılında 20 bin, 2021 yılında 158 bin, 2022 yılında 158 bin ve 2023 yılında 1 milyon adet olmak üzere son 11 bir yılda toplam 1 milyon 937 bin 500 adet yavru sazan balığı göletlere bırakılmış oldu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Milletvekili Şahin: “Hizmete aldığımız yeni acil servisimiz hayırlı olsun”

İlçe Haberleri Yayın: 07.12.2023 00:12
Kaynak: İHA
Milletvekili Şahin: “Hizmete aldığımız yeni acil servisimiz hayırlı olsun”

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, bugün itibari ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beşbinevler Ek Hizmet Binası Acil Servisi’nin devreye alındığını söyledi.

Ek hizmet binasının Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yükünü hafifleteceğini belirten Şahin, “Karabük Üniversitesinden inşaat halinde teslim alınan ve revize projeleri tamamlanan, 12 bin 028 metrekare kullanım alanına sahip ek hastane binamızda, acil servis, semt polikliniği, ağız ve diş polikliniği, laboratuvar, röntgen, görüntüleme merkezi, 15 poliklinik, fizik tedavi ve rehabilitasyon yataklı servisi, psikiyatri yataklı servisi ve sosyal donatılar yer alıyor. 32 adet tek kişilik, 22 adet çift kişilik hasta odaları ve toplam 76 yatak sayısına sahip. İlk etapta bugün itibari ile acil servis hizmet vermeye başladı. Hızla diğer servislerde hizmete alınacak” diye konuştu.

Ek Hizmet Binasının hayırlara vesile olmasını dileyen Şahin, özellikle doktor açığı başta olmak üzere kentte sağlık sorunlarının çözümü konusunda Milletvekili Ali Keskinkılıç ile birlikte yoğun bir mesai harcadıklarını sözlerine ekledi.