Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kastamonu’da 6 bin balya saman, iki samanlık ve bir patos küle döndü

Kastamonu Yayın: 17.08.2023 20:36
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun Araç ilçesinde bilinmeyen sebeple çıkan yangında iki adet samanlık ile birlikte 6 bin balya saman ve bir patos aracı yanarak kül oldu.

Edinilen bilgiye nazaran, Araç ilçesine bağlı Sarpun köyü Sarcılar Mahallesi’nde Ali Cihan’a ilişkin samanlıkta şimdi bilinmeyen sebeplen yangın çıktı. Çıkan yangın havanında sıcak ve rüzgarlı olması sebebiyle kısa müddette büyüdü. Etraftaki vatandaşların dumanı görerek yaptığı ihbar sonrası Araç itfaiye takımları bölgeye sevk edildi. İtfaiye takımlarının ağır çalışması sonrası yangın etrafa sıçramadan denetim altına alındı. Soğutma çalışmalarının hala devam ettiği yangında iki adet samanlık, samanlıklarla birlikte 6 bin balya saman ve bir patos aracı büsbütün yanarak küle döndü.

Yangının akabinde jandarma takımları, bölgede güvenlik tedbirleri alarak incelemelerde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

AK Parti milletvekilleri, Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı

İlçe Haberleri Yayın: 22.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
AK Parti milletvekilleri, Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı

AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Karabük Ticeret ve Sanayi Odası (KTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı.

KTSO hizmet binasında düzenlenen toplantı, Meclis Lideri Adnan Çebi’nin konuşması ile başladı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren TSO İdare Heyeti Lideri Fatih Çapraz’ın istek, teklif ve taleplerini iletmesi ile devam eden toplantıda, komite üyeleri, tek tek kelam alarak meslek kümeleri hakkında bilgi verdi.

Burada bir konuşma yapan Cem Şahin, kentin kalkınması, ilerlemesi ve büyütmesi için verimli geçen bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Karabük için yapılan ve yapılacak projelerden bahseden Şahin, “Karabük’ün olmazsa olmazı liman projesidir. Kesinlikle bizim vilayet olarak bir limana ulaşmamız lazım. Filyos Limanı var biliyorsunuz. Faaliyete geçti lakin bizi sevindiren bir gelişme daha oldu, orada gaz bulundu. Gaz nedeni ile liman özel kullanıma kapatıldı. Biz bu liman için üst seviye yetkililerle görüştük, görüşüyoruz. Bize bu limanın ikinci yılın sonunda özel dalda açılacağı belirtildi. Bunu takip ediyoruz. Demiryolu ağı ile bu limana ulaştığımızda, Eskipazar’da kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgemizle de burasını irtibatladığımızda Karabük çok daha süratli kalkınacak ve büyüyecektir. İstihdam sorunu ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Keskinkılıç da Filyos Limanının ehemmiyetine değinerek, çalışmaları yakından takip ettiklerini, bu kenti limanla kesinlikle buluşturacaklarını anlattı.

Eskipazar’daki OSB’ye de değinen Keskinkılıç, “Liman ile Eskipazar OSB demir yolu ağı ile birleştiğinde Karabük’ün önüne kimse geçemez. Burada fabrikalar kurulacak. Çok büyük tesisler gelecek. Eskipazar OSB bir müddet sonra yetmeyecek ve gelişme alanına yanlışsız büyüyecek. Biz burada her kısma materyal üretebilecek çok çeşitli tesisler kuracağız. Hepimizin tek gayesi kentimizin kalkınması, büyümesi ve daha da ileriye emin adımlarla ulaşması” dedi.

AK Parti Karabük Vilayet Lideri Ferhat Salt’ında hazır bulunduğu toplantı, milletvekillerin soruları yanıtlaması ile son buldu.