Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu, Çatak Projesine Dahil Edildi

Kastamonu Yayın: 29.05.2014 07:26
Yazar:

KASTAMONU Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) projesine dahil edildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının müşterek çalışması sonucu Kastamonu, “Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programını Tercih Eden Üreticilerin Desteklenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar” ile proje kapsamına dahil edildi. Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı 23.05.2014 tarih ve 29008 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kastamonu, Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) Programı ile tarımsal arazilerde toprak ve su kalitesinin korunması, yenilenebilir doğal kaynakların sürdürülebilirliği ve yoğun tarımsal faaliyetlerin olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik gerekli kültürel tedbirlerin uygulanmasına yönelik kültürel tedbirlerin alınması amacıyla Kastamonu dahil 43 İl’de programa katılan ve hibe sözleşmesi imzalayan üreticilere, Bakanlık tarafından tarımsal destekleme ödemesi yapılacak. Projeye, Kastamonu dahil Karaçomak Baraj havzasından başlanacak. İlk uygulama program dahilinde 5000 dekar alanda uygulanacak.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.