Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Yatılı Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi

Günlük Yayın: 01.08.2023 14:38
Karabük’te Yatılı Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Erkek ve Kız Yükseköğrenim yurtlarında 4 hafta boyunca kız ve erkek öğrencilere yönelik devam eden Yatılı Yaz Kur’an Kursu İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen kapanış programı ile sona erdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ercan Aksu; “Bir ay boyunca yaz tatili dönemlerini bilgi, inanç ahlak gibi temel esaslar ile birlikte sosyal, kültürel ve beceri kazanımlar geliştirerek değerlendiren Sevgili Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum, desteklerini ve emeklerini esirgemeyen Kıymetli ailelerimize ve görev alan tüm Hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Düzenlenen kapanış programına İl Müftü Yardımcısı Merve Yumlu, Şube Müdürü, Gençlik Koordinatörü, Manevi Rehberler, Kur’an Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri, Müftülük Personeli, Veliler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerden oluşan koro ekibinden ilahi ve şiir dinletileri, slayt gösteriminin ardından belge ve hediye takdimi ile program sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sigara, en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi: 7 bin kimyasaldan 85’i kesin kanser yapıyor

Sağlık Yayın: 30.05.2024 12:52
İhlas Haber Ajansı
Sigara, en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi: 7 bin kimyasaldan 85’i kesin kanser yapıyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir. Dumanı içerisindeki 7 bin kimyasal maddenin 85’inin kesin kanser yaptığı ispatlanmıştır. Akciğer haricinde kalp ve beyin damar hastalıkları da önde gelen sebeplerindendir” dedi.

’Sigaranın, dünyanın en öldürücü toplumsal zehirlenme sebebi’ olduğunu ifade eden Medicana International Samsun Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. İnce, “Sigara, akciğer kanseri ve KOAH gibi ölümcül akciğer hastalıklarının başta gelen sebebidir. Dumanı içerisindeki 7 bin kimyasal maddenin 85’inin kesin kanser yaptığı ispatlanmıştır. Akciğer haricinde kalp ve beyin damar hastalıkları da önde gelen sebeplerindendir. Sigara bırakmak için çeşitli yöntemler vardır. Nikotin replasmanı tedavileri, iki üç çeşit ilaç, akupunktur, hipnoz ve biorezonans yöntemleri kullanılabilmektedir. Sigara bıraktırma kliniğimizde 10 yılı aşkın bir zamandır tüm bu tedavi yöntemleri kullanılmış ve en başarılı yöntem olan biyorezonans terapi (radyofrekans) yöntemi olmuştur. Sigara bağımlılığı kabaca kimyasal (nikotin) bağımlılık ve sosyal-psikojenik bağımlılık olarak 2 kısımdan oluşur. Kimyasal bağımlılığı radyo frekans ile rahatlıkla tedavi edebilmekteyiz. Sosyal bağımlılık için de hastalarımızla yaklaşık 30-40 dakika süren bir eğitim ve bilgilendirme konuşması sayesinde yüzde 92 ye varan bir başarı elde etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Uzm. Dr. Özgür İnce, “Biyorezonans terapinin herhangi bir yan etkisi veya kontrendike durumu yoktur. Genellikle tek seans yeterlidir ancak gerekirse pekiştirmeler yapılabilmektedir. Seans süresi 1 saat kadardır. Seans esnasında eller ve ayak tabanları metal levhalara temas eder, herhangi bir ağrı acı söz konusu değildir. Radyasyon, manyetik alan, kimyasal madde içermez. Radyo dalgaları ile çalışır ve otomobilde radyo dinlemek ne kadar zarar verirse o kadar zarar verebilir. Bunun yanında diğer tüm yöntemlerle kıyaslandığında daha başarılı ve daha az yan etkili bir yöntemdir. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) sigara bağımlılığını ‘hastalık’ olarak kabul ediyor. Kendi kendine bırakmaya çabalamak çok güzel bir şeydir. Ama onunda istatistiklerine baktığımız zaman yüzde 5’ten daha yukarı bir başarı olmuyor. Mutlaka bir profesyonel destek öneriyoruz” diye konuştu.