Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunu 269 Öğrenci Yemin Etti

Sağlık Yayın: 09.06.2023 14:09 |Güncelleme:21.09.2023 11:02
Karabük’te Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunu 269 Öğrenci Yemin Etti

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Hemşirelik Bölümü, Ebelik Bölümü ile Çocuk Gelişimi Bölümü, meslek yaşamlarına başlamaya hazırlanan 269 öğrenci için yemin töreni gerçekleştirdi. 

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda gerçekleşen Mezuniyet Yemin Törenine, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, KBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Metehan Yana, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nevin Onan, Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Aydın Doğan, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arzu Özyürek, akademisyenler, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı. Mezuniyet Yemin Töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, “Bu özel günde siz kıymetli mezunlarımızı yürekten kutluyor, başarılarınızın ve emeklerinizi gururla selamlıyorum. Karabük Üniversitesi sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yaparak küresel bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Üniversitemiz 97 farklı ülkeden öğrenci ağırlayarak kültürel çeşitliliğin, anlayışın ve iş birliğinin bir simgesi olmuştur. Üniversitemizdeki bu çeşitlilik sizlere zengin bir öğrenme deneyimi sunarak küresel bakış açınızı değiştirmenizi ve küresel arkadaşlıklar edinmenizi sağlamıştır” dedi.

Karabük Üniversitesinin ulusal ve uluslararası alanda büyük bir ün kazandığını belirten KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar, “Üniversitemizin öğrencileri ve öğretim üyeleri, disiplinler arası çalışmalara öncülük ederek bilimsel araştırmalar ve yenilikçi projeleri destekleyerek dünya genelinde tanınan bir marka haline gelmiştir. Bu sayede Karabük Üniversitesi dünyada ilk bine giren üniversiteler arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı. KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar, öğrencilerin mezun olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Unutmayın ki aldığınız eğitimin değeri sadece bu anla sınırlı değil. Aldığınız eğitimle donanmış olarak mesleğinizde başarılı ve etik değerlere bağlı bir şekilde ilerlemeyi hedeflemenizi diliyorum. Artık sizler topluma katkıda bulunacak olan bireylersiniz. Sizler sağlık sektöründe yeni bir umut, yeni bir ışık olacaksınız. Sadece akademik başarıları teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda mezunlarımızın kişisel ve profesyonel gelişimine de büyük önem veriyoruz. Sizler Üniversitemizin kazandırdığı bilgi ve becerilerle donanmış olarak dünyaya açılan kapılarımızı aralıyorsunuz. Artık mezunlarımız olarak toplumun sağlığına katkıda bulunacak, insan hayatına dokunacak ve gelecek nesilleri şekillendireceksiniz. Son olarak size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bu yeni dönemde karşılaşacağınız zorluklara karşı azimle ve inançla mücadele etmenizi, kendinize güvenmenizi ve her daim öğrenmeye açık olmanızı öneriyorum. Sürekli olarak kendinizi geliştirmek, mesleğindeki en son yenilikleri takip etmek ve etik değerlere bağlı kalmak başarınızın anahtarı olacaktır.”

KBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Metehan Yana, “2023 mezunları olarak bir birçok ailemizin bildiği gibi eğitiminin her metodunu denedik. Hibrit eğitim gördük, yüz yüze eğitim gördük, uzaktan eğitim gördük, hatta birçok ailemizin evlerine misafir olduk. Bu bağlamda akademik kaliteyi arttırmak için elinden gelen bütün emeği veren tüm akademisyenlerimize bir alkış rica ediyorum. Sağlıkta eğitim sadece fakülte döneminde veyahut da lisans döneminde devam etmiyor. Uygulamalı bilimlerde mesleki eğitim, meslek kariyerinizde ve meslek hayatınızda sürekli devam edecek. Buradan yeni mezun arkadaşlara şunu söylemek istiyorum, lütfen öğrenmekten vazgeçmeyin. Kaliteli sağlık hizmeti için çok daha fazla ileriye gitmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Yemin töreni, KBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Ebelik Bölümü ile Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin sahnede Bölüm Başkanlarının refakatinde meslek yeminlerini etmeleriyle son buldu. (Haber Merkezi)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘Mavi Vatan’ın koruyucuları 42 yaşında

Gündem Yayın: 24.06.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kuruluşunun 42. yıldönümü münasebetiyle tören düzenlendi.
Sahil Güvenlik Komutanlığının kuruluşunun 42. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda resmi tören düzenlendi. Anıta çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının akabinde okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Programda daha sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir ve Samsun Valisi Orhan Tavlı’nın mesajları okundu.
Bakan Yerlikaya: “Dümeniniz viya, pruvanız neta, ufkunuz ve bahtınız açık olsun”
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın okunan mesajında, “Sizler, denizlerimizin huzur ve güvenliğinin teminatı, karasularımızın yılmaz bekçilerisiniz. Mavi Vatan’ımızın kahraman leventleri olan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın kuruluşunun 42. yıldönümünü tebrik ediyorum. Dümeniniz viya, pruvanız neta, ufkunuz ve bahtınız açık olsun” ifadeleri yer aldı.
Tümamiral Kendir: “Komutanlığımız temiz, güvenli ve yaşanabilir denizler için tüm imkanlarını seferber ediyor”
Komutanlığın tüm imkanlarını Mavi Vatan’ın temiz, güvenli ve yaşanabilir kalması için seferber ettiğinin altının çizildiği Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir’in mesajında, “Sahil Güvenlik Komutanlığının çok değerli mensupları, bugün komutanlığımızın 42. kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçişleri Bakanlığının denizlerdeki yegane gücü olan komutanlığımızın sahip olduğu modern ve gelişmiş unsurları, yüksek nitelikli personel gücü, saygı ve köklü bir kurum olmanın getirdiği yetkinlik ve tecrübe ile milli menfaatlerimiz doğrultusunda 7 gün 24 saat durmaksızın çalışmaktadır. Mavi Vatan denizlerimizin huzur ve emniyetinin sağlanmasından sorumlu tek genel kolluk kuvveti olan ve kurulduğu günden bu yana mevcut yapısını, imkan ve kabiliyetlerini sürekli olarak geliştiren komutanlığımız büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizmiş olduğu ilkelerin ışığında akıl ve bilimi esas alarak gelişim hedeflerini daha yüksek seviyelere taşımakta, gelecek nesillerimize temiz, güvenli ve yaşanabilir denizler bırakmak adına tüm imkanlarını seferber etmektedir” ifadeleri kullanıldı.
Vali Orhan Tavlı’nın mesajında ise şu ifadeler yer aldı:
“Mavi Vatan’ımızın koruyucusu Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 42. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Üstlendiği vazife ve sorumlulukları daima üstün bir gayret, yüksek bir vazife şuuru ile yerine getiren Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı personelimiz başta olmak üzere tüm Sahil Güvenlik Komutanlığı personelimize çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum. Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”
Törene Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Bakçepınar, Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ogün Şahin, STK temsilcileri ve emekli askerler katıldı.
Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından tören sona erdi.