Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Refüj Terörü Ne Zaman Bitecek?

Karabük Yayın: 26.09.2023 10:10
Yazar:
Karabük’te Refüj Terörü Ne Zaman Bitecek?

100. Yıl Battı Çıktı kavşağı, Kardemir kavşağı, Namal kavşağındaki akıllara ziyan refüjlerde meydana gelen kazaları sürekli yazarak bu mevkilerde önlem alınmasını dile getiriyoruz ama ne Vali, ne Belediye Başkanı, ne Emniyet Müdürü ne de İl Trafik Komisyonu üzerine alınmıyor. Peki bu refüjleri kim düzenleyecek ve kazaların önüne nasıl geçilecek?

100. Yıl Battı Çıktı kavşağı,  Kardemir kavşağı ve Namal kavşağındaki refüjlerde meydana gelen onlarca kazaya rağmen buralarda şimdiye kadar herhangi bir çalışma yapılmaması tepkilere neden oluyor.

Gazetemizin de sürekli gündeme getirdiği bu tehlikeyi Karabük Valiliği başta olmak üzere Karabük Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Trafik Komisyonu görmezden gelerek vurdumduymaz bir tavır sergiliyor.

Vatandaşlar, özellikle İl Trafik Komisyonunun ne iş yaptığını sorgularken, Vali Mustafa Yavuz,  Belediye Başkanı Rafet Vergili ve İl Emniyet Mehmet Ali Hasan Köse’yi göreve davet ettiler.

BİRİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR

Şu ana kadar Refüjlerde meydana gelen kazalar maddi hasarlı ve yaralamalı olarak gerçekleşmiş durumda. Ancak, bu demek olmuyor ki her an ölümlü bir kaza gerçekleşmeyecek. Onun için bu refüjlerle ilgili çalışmanın bir an önce yapılması gerektiğine işaret edilirken, bahse konu  refüjlerde önlem alınması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor şeklinde yorumlar yapılıyor. Çünkü daha önce bir çok noktada meydana gelen ölümlü kazaların ardından önlem alındığı biliniyor. Onun için ölümlü kaza yaşanmadan  mutlaka refüjlerin yeniden düzenlenmesi gerekiyor ve bu düzenleme için de Valilik başta olmak üzere Karabük Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Trafik Komisyonu hatta Milletvekillerinin dahi bu konuda ne gerekiyorsa yapması isteniyor.

ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN TEPKİLERİ ARTIYOR

Karabük’te trafik sorunu her geçen gün katlanarak artarken, yapılan yanlış uygulamalar ve düzenlemeler sürücülerin tepkilerini de artırıyor. Yanlış yapılan uygulamaların ve düzenlemelerin başında ise 100. Yıl Battı Çıktı kavşağı,  Kardemir kavşağı ve Namal kavşağı geliyor. Bu kavşaklara bir de refüjler eklenince tehlikenin boyutu artmış durumda. Çünkü refüjler nedeniyle sürücüler bir hayli sıkıntı çekerken, kazaların yoğunluğu da artıyor. Adeta sürücülerin korkulu rüyası haline gelen  refüjlerdeki tehlikenin Valilik başta olmak üzere Karabük Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Trafik Komisyonu tarafından göz ardı edildiği gözlenirken, iş işten geçmeden refüjlerin yeniden düzenlemesi konusunda çalışmaların başlatılması gerekiyor. Yoksa bu refüjlerde yaşanması muhtemel bir ölümlü kazanın hesabını kimse veremez.

KARAYOLLARI KARABÜK’TEN BİHABER

Öte yandan bu refüjlerin yapılması noktasında en büyük pay sahibi ise Karayolları. Karayollarının hangi akla hizmet böyle bir refüj düzenlemesi yaptığı sorgulanırken, Karayollarında bilgisiz ve tecrübesiz kişilerin görevde olduğu bir kez daha ortaya çıkmış durumda. Çünkü, Karayollarının Karabük’te yaptığı bütün işler sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bunun örneklerinden bir tanesi de yapboz tahtasına dönen Karabük-Kastamonu  yolu üzerindeki akıllı kavşak projesi.  Bu projeyi adeta eline yüzüne bulaştıran Karayolları Bölge Müdürlüğü  bir çok projeyi bu yolda uygulamış ama bir türlü başarılı sonuca ulaşamamıştı ve milyonlarca lira adeta çöp olmuştu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Kültür Sanat Yayın: 22.02.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak turistik “Karaelmas Turizm Ekspresi”, ilk seferini 12 Nisan’da yapacak.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın başkanlığında Ankara’da “Karaelmas Turizm Ekspresi” ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak olan “Karaelmas Turizm Ekspresi”nin Ramazan Bayramı’nın 3. günü 12 Nisan’da ilk seferini gerçekleştirmesi kararı alındı.

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, bu seferin Doğu Ekspresi’nden sonra ilk defa demiryolu turizmi ile ismini yurt içi ve yurt dışı genelinde turizmcilere sesini duyuracağını belirtti. Keskinkılıç, “İlk seferde Karabük il sınırlarına geldiğinde Safranbolu‘da iki gece ve Eskipazar Hadrianopolis Antik Kenti’nde ve Yenice ilçesinde belli bir saat aralığında açılışa özel duraklayacak. Tren seferi Ankara Kalecik’ten başlayarak, güzergah olarak Ankara, Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Yenice, Safranbolu, Filyos, Bartın, Amasra ve son olarak Zonguldak hatlarında vatandaşlara hizmet sunacak. İnsanlar ilkbahar ve sonbaharda Karadeniz keyfi yaşarken, bölgede turizm hareketliliği artacak. Zonguldak, Karabük, Bartın ve ülke ekonomisine ayrı bir gelir kaynağı sağlayacak” dedi.