Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’te İlköğretim Haftası Kutlandı

Manşet Yayın: 14.09.2023 15:40
Karabük’te İlköğretim Haftası Kutlandı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Şehit Metin Arslan İlkokulu önünde düzenlenen etkinliklerle şenlik havasında kutlandı.

Programa Vali Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve Karabük Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Vali Mustafa Yavuz, “Hangi alanda olursa olsun başarı tesadüften öte disiplin, azim ve fedakârlıklarla dolu uzun bir mücadelenin meyvesidir. Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde, çalışkan öğrencilerle beraber mesleğine âşık eğitimcilerin imzası vardır. Her biri ayrı değer olan öğretmenlerimizin evlatlarımızın eğitimi için harcadıkları emek olmasa, elbette bu başarıların hiçbiri yakalanamazdı. Evlatlarımızı yetiştiren, milletimize ve insanlığa faydalı bir fert olmalarına katkı sağlayan öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz.

Sevgili Çocuklar; Bugün uzun bir aranın ardından yeniden okullarına kavuşan sizler ülkemizin geleceğisiniz. Ülkemizin başarılı bilim insanları, idarecileri, siyasetçileri, sanatçıları, iş adamları, sporcuları, öğretmenleri, askerleri, doktorları, mühendisleri yüreği kıpır kıpır atan sizlerin arasından çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılına dair büyük idealleri ve hedefleri olan Türkiye’nin insan kaynağının yetiştiği yerler, işte bu okullarımızdır.

Yüzlerinizdeki umudu, gözlerinizdeki ışığı görüyor, ülkemizin aydınlık geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Bu anlamlı günde her birinize üstün başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, 2023-2024 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, anne-babalara ve bütün milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Öğrenciler tarafından Bayrak Gösterisi, günün anlam ve önemini belirten şiirler ile halk oyunları gösterisi gerçekleştirildiği program Şehit Metin Arslan İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan miniklere “Hoş geldiniz” çiçeği sunması ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’daki akaryakıt kaçakçılığı operasyonu

Gündem Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: İHA
Samsun’daki akaryakıt kaçakçılığı operasyonu

Samsun’da KOM polisi tarafından düzenlenen ve 7 kişinin gözaltına alındığı, 90 bin 578 litre kaçak akaryakıtın ele geçtiği operasyonunda soruşturma devam ediyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Uğraş (KOM) Şube Müdürlüğü takımları, Kaçakçılıkla Çaba Kanunu’na muhalefet ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu’na muhalefet (akaryakıt kaçakçılığı) kabahatleri kapsamında yürütülen planlı çalışma ve 9 ay süren takip ve çalışmalar neticesinde

dün sabah Atakum, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde 5 ikamet ve 8 iş yerine eş vakitli operasyon düzenledi. Operasyonda 90 bin 578 litre karışımlı akaryakıt, 1 adet karışımlı akaryakıtı aktarmaya yarayan pompa ve 1 adet telsiz ele geçirildi. 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili çok sayıda kişinin tabirine başvuruldu.

Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Paylaş: