Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük Tanıtım Günleri” Hazırlıkları Sürüyor

Gündem Yayın: 01.09.2022 13:04
Karabük Tanıtım Günleri” Hazırlıkları Sürüyor

KARDERFED tarafından, Karabük’ün tanıtılması konusunda geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmaların devamında bu yıl İstanbul Maltepe’de yapılacak Karabük tanıtım günleri için yoğun hazırlıklar devam ediyor.

Kültür, Turizm, Tarih, Doğa, ve tüm yönleriyle Sanayi Kenti Karabük teması ile 8-11 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe Etkinlik alanında yapılacak Karabük Tanıtım günlerine, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Karabük’ün tanıtımına büyük katkı sağlayan etkinliklere öncülük eden KARDERFED bu yılda, Karabük’te kurum ve kuruluşlar ile birlikte hazırlıklarını büyük özveri ile sürdürüyor.

Karabük Tanıtım Günleri hazırlıkları kapsamında, geçtiğimiz günlerde Karabük Valiliği toplantı salonunda yapılan istişare toplantısına, Karabük Valisi Fuat Gürel, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Ticaret Odası ve Kardemir temsilcileri, ilgili kurum müdürleri ve KARDERFED yetkilileri katılmış ve yapılacak faaliyetler ile ilgili istişarelerde bulunmuştu.

4 Büyük Dernek ve Konfederasyonun başkanlığını yürüten  Cevdet Akay ve ekibinin, büyük çaba gösterdiği etkinlik hazırlıklarında, İstanbul ve çevre illerin yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanından Karabük sevdalısının katılması bekleniyor. (Nurettin Acar)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: