Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük Emniyeti’nden Bayram Tedbirleri

Gündem Yayın: 24.07.2014 15:02 |Güncelleme:25.07.2014 08:27
Karabük Emniyeti’nden Bayram Tedbirleri

Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, bayramda vatandaşların huzuru için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.  .

Trafik önlemleri başta olmak üzere; Vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde yankesiciler ve kapkaççılar ve dolandırıcılara karşı gerekli önlemlerin alındığını kaydeden Tezsever, “Vatandaşlarımızın bayram nedeniyle alış veriş yapığı yerlerde mevcut güven timlerimizin yanı sıra asayiş ekiplerimizin yanı sıra toplum destekli polislerimizden de ekiplerimiz görevlendirildi. O bölgelerde yan kesicilere, dolandırıcılara karşı herhangi bir meydan vermeme konusunda arkadaşlarımız çalışacaklar. Halkımızın yoğun olarak bulunduğu terminal, GAR ve otobüs duraklarında sık sık kontrol edilecek. Şüpheli şahıs, şüpheli durumlara meydan vermeme noktasında arkadaşlarımız devriye hizmetleri verecekler. Bu arkadaşlarımız gerekse resmi gerekse sivil olacaklar. Bayram tatili süresince vatandaşlarımız kendilerini güvende hissetsinler, bayramı bayram gibi yaşamayı kendilerine layık görsünler. Huzur ve güvenlik noktasında emniyet müdürlüğü olarak gerek il merkezinde gerekse ilçe merkezlerinde gerekli güvenlik tedbirlerini en üst seviyede aldık. Bayram dolayısıyla Safranbolu’ya gelecek turistlerle ilgili tedbirlerimizi tekrar gözden geçirdik, ilave tedbirleri aldık” dedi.

Şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarla ilgili de yollarda uygulama yapacaklarını kaydeden Müdür Tezsever, “Trafik yönünde de tedbirlerimizi en üst seviyede aldık. Vatandaşlarımızın yol güvenliklerini aldık, özellikle şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarımızın yol güvenliklerini sağlamak amaçlı olsun, uykusuz yorgun araç kullanmalarını önlemeyi amaçlayan bir tedbirler geliştirdik. Özellikle alış veriş yapacak olan vatandaşlarımız şehir içinde özel araçlarını marketlerin önüne kadar çekmesinler. Bir otoparka bıraksınlar” diye konuştu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”