Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İlk Durak 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi

Gündem Yayın: 13.04.2015 14:38
İlk Durak 5000 Evler 75. Yıl Mahallesi

Gezici Başkanlık Ofisi Uygulamasını hayata geçirdiği günden bu yana her gün bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2015 yılının ilk Gezici Başkanlık Ofisi Uygulamasını 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinden başlattı.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Vergili, mahalle sakinleri ile bire bir görüşerek sıkıntılarını dinledi.
Açılış konuşması yapan 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İbrahim Harmanbaşı, mahallelerine yapılan hizmetleri anlatarak mahalle sakinlerine bilgiler verdi. Mahallenin öncelikli şikâyeti asfalt sorunu oldu.
Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Bütün mahallelerimizde, bir çok konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Kimi mahallelerimizde kaldırım yenileme çalışmaları, kimisinde altyapı çalışmaları, kimisinde yol çalışmaları. Yani şunu söylemek gerekir ki Karabük Belediyesi olarak şehrin geneline hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
3 AY İÇİNDE 5000 EVLERDE ASFALT SORUNU BİTECEK
Karabük’te bazı mahallelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Vergili; “Alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt uygulayacağız. Bunun için havaların biraz daha ısınması gerekli. 3 ay içinde yeni yapılan yollar dahil asfaltlanmayan yol kalmayacak. Buralarda uygulayacağımız asfalt kalitesi yüksek uzun ömürlü olacak” dedi.
Vergili mahalle sakinleriyle bir süre sohbet ettikten sonra 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinde Gezici Başkanlık Ofisi oluşturulan Başkanlık makamından ayrıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.