Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İl İnsan Hakları Komitesinden Hadrianapolise ziyaret

Gündem Yayın: 12.11.2021 11:28
İl İnsan Hakları Komitesinden Hadrianapolise ziyaret

Aile ve Sosyal Hizmetler Karabük İl Müdürlüğü görevlileri, Çocuk Hakları İl Komitesine üye çocuklarla birlikte Eskipazar ilçesinde bulunan Hadrianapolis Antik Kentine ziyaret gerçekleştirdi.

Geziye katılan çocuklara, tarihi ve kültürel kalıntıların bulunduğu antik kentler ve arkeoloji hakkında bilgiler verilirken aynı zamanda çeşitli hediyeler takdim edildi.

Arkeologlarla birlikte uygulamalı kazı çalışmaları deneyimlenerek eğlenceli vakit geçiren çocuklar, ziyaret esnasında antik kentte bulunan ünlü oyuncu ve çocuk yazarı Özgür Özgülgün’le birlikte söyleşi gerçekleştirdi.

Özgülgen’den, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında pek çok hikaye dinleyen Çocuk Hakları İl Komitesine üye çocukların, mutluluğu gözlerinden okundu.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.