Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Hangisi Valilik Önüne Konacak?

Manşet Yayın: 24.08.2023 14:25
Hangisi Valilik Önüne Konacak?

Karabük Kent Meydanına Millet Bahçesi  yapılması kararı alınmasının ardından buradaki tören alanında bulunan ve Kardemir’i işaret eden Atatürk Heykeli ile, yine Yenişehir Atatürk Anıtında yer alan Atatürk heykelinden hangisi Valilik binasına önüne konulacak.

Kent Meydanındaki tören alanında yer alan ve Kardemir’i işaret eden Atatürk Heykelinin Valilik binası önüne konulmasının çok yanlış bir karar olacağı yönünde görüş beyan edilirken, bu heykelin Kardemir’i işaret ettiği göz önüne alındığında yeniden tören alanı olarak yapılacak olan  Yenişehir Atatürk Anıtına konulması,  diğer Atatürk heykelinin ise Valilik önüne yer alması  gerektiği  ifade edildi.

Bilindiği gibi kent Meydanına konulan ve Kardemir’i işaret eden Atatürk Heykeli CHP İl eski Başkanı Av. Erdoğan Dinçel tarafından yaptırılmıştı ve bu Atatürk heykelinin Yenişehir’deki Anıt alanına yakışacağı belirtiliyor. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:31
Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı ORKÖY Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri kapsamında, orman köylerinde ikamet eden 3 kişiye traktörleri ve anahtarları teslim edildi.

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda konuşan Ovacık Orman İşletme Müdürü Altun Aktaş, köylerin  refah düzeyini yükseltecek bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İşletme Müdürü Altun  Aktaş, “Ovacık Orman İşletme  Müdürlüğü olarak 2024 yılında orman köylülerine 3 adet traktör tahsisi yapıldı. 420 bin TL hibe olmak üzere  2 milyon 100 bin TL kredi kullandırıldı. Devletimizin imkanları doğrultusunda her zaman orman köylülerinin yanında olduk ve orman köylümüzü desteklemeye  devam edeceğiz” dedi.

Müdür Altun daha sonra hak sahibi üç kişiye traktörlerini ve anahtarlarını teslim etti. Düzenlenen Anahtar teslim Törenine; hak sahiplerinin yanı sıra Orman İşletme personeli katıldı.

Orman Koylulerine Traktorleri Teslim Edildi2