Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Halk Eğitimde 100. Yıl Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

Manşet Yayın: 25.10.2023 14:19 |Güncelleme:28.12.2023 11:54
Halk Eğitimde 100. Yıl Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

Karabük Halk Eğitim Merkezinde Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında  sergi açılışı ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Programa, Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Millî Eğitim Müdürü  Nevzat Akbaş, Kurum Müdürleri, Müdürlük Yöneticileri, Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Ahmet Kabadayı, okul yöneticileri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve  vatandaşlar katıldı.

Program İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın açılış konuşması ile başladı. Akbaş yaptığı konuşmada, “Eğitim Kenti Karabük’ümüzün örgün ve yaygın eğitimde Türkiye Yüzyılına yakışır bir şekilde başarılara ve faaliyetlere imza attığını buradan belirtmek isterim.

Sizler de iyi birliyorsunuz ki her iki eğitim alanında da ulusal ve uluslararası düzenlenen sınav ve yarışmalarda akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal kategorilerde önemli dereceler elde ettik.

2022-2023 eğitim öğretim yılına da bu başarılar ile güçlü bir başlangıç gerçekleştirdik ve bu yolda Karabük Eğitim Ailemiz ile maarif davası şuuru ile koşar adımlar ile devam ediyoruz.

İnşallah bu yeni eğitim öğretim döneminde de Bakanlığımızın üst düzey eğitim politikalarıyla Valimiz Sayın Mustafa YAVUZ’ un öncülüğünde Karabük Eğitim Ailemiz tüm ferdi ile çok sayıda başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim vizyonumuz ile Halk Eğitimi Merkezlerimiz öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunmaktadır.

Hayat boyu öğrenmenin özellikle istihdama yönelik bilgi/beceri edinmede ve mevcut bilgilerin güncellenmesinde geçerli bir seçenek haline geldiği günümüzde yaygın eğitim önem kazanmış ve ülkemizde nüfusun her kesimine hitap eden yaygın eğitim fırsatları geliştirilmektedir.

Bu bağlamda gelişen dünyamızda çağın ve yeni zamanların ihtiyaç duyduğu alanlarda iş gücü potansiyeli ancak ve ancak eğitimle karşılanabilir. Toplumun bu hıza ayak uydurabilmesi sadece eğitimle sağlanabilir. Hayat boyu öğrenme, bu yönüyle çok önemli ve değerlidir.

Halk Egitimde 100. Yil Sergisi Acilisi Gerceklestirildi1

Kişisel gelişim alanlarından el sanatlarına, çevre duyarlılığı kazandırmaktan geri dönüşüm uygulamalarına, yabancı dillerden geleneksel sanatlarımıza kadar tüm alanlarda hayat boyu öğreniyoruz.

Öğrenirken aynı zamanda milli birlik ve bütünlük içinde iktisadî, sosyal ve kültürel kalkınmayı destekliyor, hızlandırıyor, bizi biz yapan tüm değerleri, kültürümüzü yaşıyor ve yaşatıyoruz.

Kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezlerimizin açmış olduğu kurslara devam ederek hem kültür, sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendiriyor hem de iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine, kendilerine gelir getirici meslekler edinmek imkânına kavuşmuş oluyorlar.

Halk Eğitimi Merkezlerimiz koordinasyonunda Sosyal Yaşam Merkezlerinde açılan kursları ve buralarda yapılan etkinlikleri çok kıymetli buluyor ve önemsiyoruz. Her mahallemizde sosyal yaşam merkezi bulundurarak bize önemli katkıda bulunan Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili nezdinde Başkan Yardımcısı Seher Berker’ e teşekkür ediyorum. Amacımız topyekûn öğrenme becerilerimizin farkına varmak suretiyle Büyük ve Güçlü Türkiye’mizi hep daha ileriye taşımak için aralıksız çalışmak, gayret göstermektir.

Halk Egitimde 100. Yil Sergisi Acilisi Gerceklestirildi2 jpg

Bu düşünceler ile sergide emeği olan başta Karabük Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Ahmet Kabadayı olmak üzere yöneticilerimize, öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize, kursiyerlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın konuşmasının ardından serginin  açılışı yapıldı. Daha sonra sergi alanı gezildi. Karabük Safranbolu Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği şarkılar dinlendi.

Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu şerbet ikramı ile program son buldu. (Ramazan Öztürk)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otomobil tırla çarpıştı: 1’i ağır 5 yaralı

Gündem Yayın: 25.02.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Tokat Niksar-Ordu kara yolunda otomobil ile tırın çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Ordu’dan Niksar istikametine seyir halinde olan S.S. (48) idaresindeki 58 AD 352 plakalı tır ile Akkuş istikametine seyir halinde olan G.Y. (70) idaresindeki 19 HF 134 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta bulunan M.E. (60), M.E. (55), A.O. (63) ve F.Y. (72) yaralandı.

Yaralılar kaza yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Niksar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada ağır yaralanan otomobil sürücüsü, Niksar’da yapılan ilk müdahalenin ardından Tokat Devlet Hastanesine sevk edildi.

Polis kaza ile ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: