Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Giresunspor, Bandırmaspor mesaisinde

Spor Yayın: 26.08.2023 12:36
İhlas Haber Ajansı
Giresunspor, Bandırmaspor mesaisinde

Giresunspor, ligin 3. haftasında oynayacağı Bandırmaspor hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Yönetici Mustafa Kaplan, “Bandırmaspor maçını taraftarı da gerimize alarak düzgün bir formda geçmek istiyoruz” dedi.

Trendyol 1. Lig’in 3. haftasında Giresunspor, Bandırmaspor’ı ağırlayacak. Son haftayı galibiyetle tamamlayan yeşil-beyazlılar, taraftarın da takviyesiyle tekrar galip gelmek istiyor. Çotanak Spor Kompleksinde idmanlarını sürdüren Giresunspor’da Teknik Yönetici Mustafa Kaplan, saha içinde dayanak, istek ve istekle birlikte Bandırmaspor maçını kazanmak istediklerini lisana getirdi.

Kaplan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Çorum’da yeterli bir oyun oynadık, bilhassa birinci yarı. Uygun konumlar da ürettik, bilhassa üçüncü bölgede. Bodrum maçında yaşadığımız üçüncü bölge meselelerinde bir nebze daha uygunduk. Düzgün uğraş ettik ve uygun kapandık. Bulduğumuz ikinci golle de kazandık. O bizim için mutluluktu. Oyuncularım da bunu alanda gösterdikleri uygun niyet göstergesi, çaba, istek ve istek, bize 3 puanı getirdi. Bunu artık geride bıraktık. Maç sonrasında söylemiştim. Önümüzde bir Bandırma maçı var. Bandırma da bu ligin âlâ gruplarından birisi. 2 sene evvel final oynamış bir kadro. Bu sene de takımının üstüne yeterli destekler yapmış bir kadro. Hatta takımını tekrar incelediğimde Hollanda PSV’den aldıkları oyuncuları var. Yani düzgün bir kadroyla oynayacağız. Her maçın kendine nazaran bir zorluğu var. Fakat biz oyuncularımızla daima şunu konuşuyoruz. Uygun kadro ve düzgün grubuz. Uğraşımızı devam ettirdiğimiz sürece saha içindeki birbirimize olan takviye, dilek ve istekle birlikte Bandırma maçını geçmek istiyoruz. Ben daima şunu söylüyorum. Biz öne geçtiğimiz maçlarda puan alırız. Lakin geriye düştüğümüz maçlarda kasvetler yaşarız. Onun için denetimli bir oyun oynayacağız. Top bizdeyken de rakibimizi karşılamada da geçişlerde de şayet yeterli yaparsak Bandırmaspor maçını taraftarı da gerimize alarak güzel geçmek istiyoruz.”

“Taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz”

Tüm taraftarları takviye olmak için maça davet eden Kaplan, “Bizim en büyük dayanağımız Giresunspor taraftarlarını yanımızda görmek. Onların gerimizde olduğunu hissettiğimiz vakit saha içindeki performansımız daha da artar. Kulübedeki ben de dahil. Motivasyon bizim için çok kıymetli. Genç oyuncular zati bu ligi 2 haftadır oynayan arkadaşlar. Hiç oynamayan arkadaşlar var. Onun için taraftarları gerimizde görmek istiyoruz. Bize takviye olmalarını istiyoruz. Daha doğrusu kentin bize takviye olmasını istiyoruz. Maddi ve manevi olarak. Biz Giresunspor’u yaşatmak istiyoruz. Onlarda bizimle birlikte olursa son derece memnun oluruz” dedi.

Çekdar Orhan: “Ben buraya gol atma ve ekibe katkı vermeye geldim”

Takımın değerli isimlerinden Çekdar Orhan, her maça 3 puan için çıktıklarını belirterek, “Çorum’da güç bir deplasman bizi bekliyordu. Bizde bütün kadro arkadaşlarımızla çok düzgün çalıştık, çok yeterli koştuk ve çaba ettik. 3 puanımızı da aldık. Artık bu hafta da Bandırma’ya hazırlanıyoruz. Taraftarımızın beklentisini biliyorum. Ben buraya gol atma ve kadroya katkı vermeye geldim. Benim vazifem bu. İnşallah bundan sonraki maçlarda da misyonumu yerine getirebilirim. Esasen her maça 3 puan için çıkıyoruz. Bandırma maçında inşallah misyonumu yerine getirirsem 3 puanı alırız” dedi.

Şahin Dik: “Takım olarak çok yeterli hazırlanıyoruz”

Genç oyuncularından Şahin Dik ise taraftarın takviyesine gereksinimi olduklarını tabir ederek, “Geçen hafta yakaladığımız uygun bir hava var. Şu anda hafta başında beri yaptığımız idmanlarla hocamızda sağ olsun bize çok düzgün idmanlar yaptırıyor. Grup olarak yeterli hazırlanıyoruz. Bu hafta da 3 puan alıp galibiyeti taraftarımıza armağan etmek istiyoruz. Esasen herkes yaş olarak birbirine yakın olduğu için mutabakat konusunda hiçbir meselemiz olmuyor. Büyük ağabeylerimizde zati hepsi bize âlâ davranıyor. Saha içinde ve dışında bize yardımcı oluyorlar. Onun için kadro olarak havamız, atmosferimiz çok yeterli. Bizim onların dayanağına çok gereksinimimiz var. Ardımızda büyük bir kent olduğunu biliyoruz. Onun için bizi alanda yalnız bırakmazlarsa bizde galibiyet alıp onlara armağan edeceğiz” biçiminde konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.