Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Evin bahçesine kadar gelen ayı, 40 kovan arıya zarar verdi

Gündem Yayın: 24.10.2023 00:00
İhlas Haber Ajansı
Evin bahçesine kadar gelen ayı, 40 kovan arıya zarar verdi

Kastamonu’da yerleşim yerlerine kadar inen ayılar bir evin bahçesinde bulunan kovanları parçaladı. Ayının saldırısı sonucu 40 kovan zarar görürken, binlerce bal arısı da telef oldu.

Olay, Araç ilçesi İğdir Köyü Damla Mahallesi’nde meydana geldi. Son günlerde yerleşim yerlerine kadar inen ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen ayı saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Ormanlık alanlarda yiyecek bulamadığı için yerleşim yerlerine kadar inen ayılar Damla Mahallesi’nde Selameddin Kırma’ya ait ikamete kadar geldi. Evin bahçesinde bulunan kovanları parçalayan ve peteklerdeki balları yiyen ayı 40 kovana zarar verirken, binlerce ayıyı da telef etti.

Arı yetiştiricisi Selameddin Kırma, sabah evin bahçesini dolaştığında gördüğü manzara karşısında çok üzüldüğünü belirtti.

Bir diğer olay da Tosya ilçesinde meydana geldi. Tosya’nın Kuzyaka Mahallesi’ne inen ayılar, Abdullah Acımaz’a ait 5 kovanı parçalarken arıları da telef etti.

Son dönemlerde ayı saldırısı olaylarının arttığı Kastamonu’da vatandaşlar can güvenliklerinin olmadığını ifade ederek, ilgili kurumlara önlem alınması çağrısında bulundu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Merdiven boşluğunda çıkan yangın korkuttu

Gündem Yayın: 25.02.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Yeni Siteler Mahallesinde bir apartman merdiven boşluğunda çıkan yangın apartman sakinlerine korkulu dakikalar yaşattı.
Yangın Zonguldak’ın Alaplı Yeni Siteler Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın zemin katındaki merdiven boşluğunda çıktı.
Edinilen bilgiye göre, apartman sakinlerinin karton koydukları merdiven boşluğunda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Alevlerin çıkması ile birlikte apartman sakinleri yangına müdahale etmeye çalıştı ama yetersiz kalınca,İtfaiye ekiplerinden yardım istendi.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdiven boşluğunda çıkan yangına kısa süre içerisinde müdahale edilerek söndürüldü.
Çıkan yangında posta kutuları yanarak kullanılmaz hale geldi.
Apartman çevresinde toplanan vatandaşlar yangını merakla gözlerle izlerken,apartman sakinleri çıkan yangınla ilgili olarak herhangi bir şikayette bulunmadığı öğrenildi.