Eskipazar Kaymakamı Furkan Korkusuz, beraberinde Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Orman İşletme Müdürü Basri Altunay, İlçe Özel İdare Müdürü Bülent Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Komiser Faruk Demir, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Veli Uysal ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğünün sel ve taşkın uyarılarına istinaden dere yataklarını kontrol ederek, ilgili birimlere teyakkuzda olmaları yönünde talimatlar verdi.
Dere yataklarında biriken odun ve tahta parçaların temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Korkusuz, yaptığı açıklanmada; “Bölgemizde halen sağanak yağış etkisini artırarak devam ediyor vatandaşlarımız risk taşıyan bölgelere yaklaşmasınlar, yağış anında sel ve ani su yükselmesine karşı güvenli alanlarda olsunlar, araçlarını dere kenarlarında çekmesinler, acil durumlarda 112’yi arasınlar” dedi. (Nurettin Acar)