Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Engelsiz Hastane Engelsiz Yaşam Projesi İçin İmzalar Atıldı

Gündem Yayın: 20.06.2014 14:54
Yazar:

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılı Sosyal Kalkınma ve Mali Destek Projesi kapsamında Safranbolu Devlet Hastanesi tarafından hazırlanan Engelsiz Hastane Engelsiz Yaşam isimli projenin imza töreni gerçekleştirildi. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Zonguldak merkez binasında gerçekleştirilen imza törenine Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Safranbolu Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Selim Şahin katıldı

                İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Dr. Selim Şahin, “ Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Sosyal Kalkınma ve Mali Destek Projesi kapsamında hazırladığımız projemizin burada ilk imzalarını attık 9 ay sürecek bu proje ile Safranbolu Devlet Hastanesinde engelli vatandaşlarımız tarafından sıkıntı olmadan kullanabilecekleri alanlar yaratacağız amacımız engelli bireylerin sağlık hizmet alımını kolaylaştırmak” dedi.

Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kara ise Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından açıklanan proje çağrılarını çok önemsediklerini ifade ederek,  tüm kurumların bu konuda çalıştıklarını,  gelecekte de çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Safranbolu Devlet Hastanesinin gerçekleştirdiği proje ile “Engelli bireylere yönelik fiziksel çevre düzenlemelerini sağlanacağını belirten Kara,  engelli bireyin sağlık hizmetinin ulaşıma kolaylaşacağını ayrıca, Proje çalışmaları kapsamında engelli bireylere yönelik bilgilendirme çalışmaları verilerek , Görme engellilere  yönelik Braill alfabesi eğitiminin verilmesini sağlanacağını ifade etti.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük Yayın: 05.03.2024 14:21
Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük’te jandarma ekipleri iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptığı aramada sentetik hap ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 100. Yıl Mahallesi’nde iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptıkları aramada 70 adet 300 mg ve 2 adet 400 mg sentetik hap ele geçirdi. Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.