Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Engelli Derneklerinden Vali Yavuz’a Ziyaret

Gündem Yayın: 15.05.2024 12:55
Engelli Derneklerinden Vali Yavuz’a Ziyaret

Engelli Dernekleri, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında, farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Engelliler Haftası’nda Vali  Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Ziyarette; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, Safranbolu Engelli Derneği Başkanı Orhan Kayabaşı, Karabük Otistik Çocuklar Derneği Başkanı Bekir Karaman, Safranbolu Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Zeki Korkut, Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa Toranoğlu, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Gelişim Vakfı Karabük Şubesi Başkanı Mustafa Doğan, derneklerin üyeleri ve engelli bireyler yer aldı.

Ziyarette yaptığı açıklamada, engelli bireylere aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam temenni eden Vali Mustafa Yavuz; özel gereksinimli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı artırması temennisinde bulundu.

Vali Mustafa Yavuz, dernek başkanlarından da hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Engelli Derneklerinden Vali Yavuza Ziyaret jpg

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Atıl haldeki samanlar alev alev yandı

Gündem Yayın: 19.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da Yukarı Soku Mahallesi’nde atıl samanların bulunduğu alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Yangın, Yukarı Soku Mahallesi’nde bulunan bir tarlanın başında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede çiftçilik yapan vatandaşlar, çürümüş samanlarını tarlaların bulunduğu yol kenarına attı. Öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle samanların bulunduğu alanda yangın çıktı. Kısa sürede alevlenen samanların dumanı etrafı sardı. Vatandaşların yangını fark etmesi üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine kısa süre içerisinde gelen itfaiye ekipleri tarafından alev alev yanan atıl haldeki samanlar söndürüldü.

Paylaş: