Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Emekli olacak işçilere ‘HAZIR OLUN’ mesajı

Karabük Yayın: 06.10.2023 15:19
Emekli olacak işçilere ‘HAZIR OLUN’ mesajı

Kardemir Anonim Şirketi’nde emekli olmaya hak kazandığı halde çocuklarının kendi yerlerine işe alınacağı umuduyla halen çalışmaya devam eden işçilere şirket yönetiminden hazır olun mesajı geldi.

SADECE ASKERLİK ŞARTI VAR

Kardemir AŞ ile Özçelik-İş Sendikası arasında son yapılan toplu sözleşmede ana gündem maddelerinden biri olan emekliliği dolan işçilerin çocuklarının işe alınması konusunda son aşamaya gelindi ve askerlik yapma şartı dışındaki tüm kriterler ortadan kaldırıldı. Şirket yönetiminden kısım müdürlerine iletilen yazıda daha önce başvuruda bulunan personelin teslim ettiği evraklarda bir değişiklik olmuşsa en kısa zamanda güncellenmesi istendi.

200’ÜN ÜZERİNDE ALIM OLACAK

Mart ayında EYT’nin çıkması ile birlikte Kardemir’de 700 dolayında işçinin emeklilik hakkını elde ettiği aradan geçen yaklaşık 7 ayda peyderpey 450 dolayında işçinin emekli olduğu öğrenildi. Çocuklarının işe girebileceği umudu ile emekli olmayı erteleyen 200 aşkın işçi de Ekim ayı içinde emekli olacak.

600’E YAKIN YENİ İŞÇİ İŞE GİRMİŞ OLACAK

Öte yandan, kura ile belirlenen 300 işçiden güvenlik soruşturmaları tamamlananlar işbaşı yaparken 20 kadar işçinin işbaşı yapmadığı öğrenildi. Ekim ayı içinde de çocukları işe alınacak olan işçiler emeklilik işlemlerini tamamlayacak.

EMEKLİ OLACAK İŞÇİLER MUTLU

Uzun süredir gündemde olan ancak belirsizlikler nedeniyle umutlu bekleyişlerini sürdüren işçiler konunun çözüme kavuşmasından dolayı son derece mutlu. Karabük Postası’na konuşan işçiler, “Olacak mı olmayacak mı diye aylardır bugünleri bekliyorduk. Kısmet bugüneymiş. Yıllardır çalıştığımız, emek verdiğimiz fabrikada şimdi de çocuklarımız çalışacak. Vesile olan şirket yönetimimize ve sendikacılarımıza çok teşekkür ederiz” (Ramazan Öztürk)

2 kişi görüş bildirdi

  1. Askerlik

    Askerlik şartı hiç mantıklı değil. 1 ay ücretli askerliğini yıllık izin hakkında tamamlıyorlar zaten. 1 ay askerlik yapan asker terbiyesi alıyorda yapmayan terbiye almamışmı oluyor. Yada yöneticilerin yıllarca çalışacağı fabrikada disipline etmekten çekindiklerini askerdemi disipline edecekler. Ahh eski ustalar şefler mum ederdi

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)