Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Emekli olacak işçilere ‘HAZIR OLUN’ mesajı

Karabük Yayın: 06.10.2023 15:19 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
Emekli olacak işçilere ‘HAZIR OLUN’ mesajı

Kardemir Anonim Şirketi’nde emekli olmaya hak kazandığı halde çocuklarının kendi yerlerine işe alınacağı umuduyla halen çalışmaya devam eden işçilere şirket yönetiminden hazır olun mesajı geldi.

SADECE ASKERLİK ŞARTI VAR

Kardemir AŞ ile Özçelik-İş Sendikası arasında son yapılan toplu sözleşmede ana gündem maddelerinden biri olan emekliliği dolan işçilerin çocuklarının işe alınması konusunda son aşamaya gelindi ve askerlik yapma şartı dışındaki tüm kriterler ortadan kaldırıldı. Şirket yönetiminden kısım müdürlerine iletilen yazıda daha önce başvuruda bulunan personelin teslim ettiği evraklarda bir değişiklik olmuşsa en kısa zamanda güncellenmesi istendi.

200’ÜN ÜZERİNDE ALIM OLACAK

Mart ayında EYT’nin çıkması ile birlikte Kardemir’de 700 dolayında işçinin emeklilik hakkını elde ettiği aradan geçen yaklaşık 7 ayda peyderpey 450 dolayında işçinin emekli olduğu öğrenildi. Çocuklarının işe girebileceği umudu ile emekli olmayı erteleyen 200 aşkın işçi de Ekim ayı içinde emekli olacak.

600’E YAKIN YENİ İŞÇİ İŞE GİRMİŞ OLACAK

Öte yandan, kura ile belirlenen 300 işçiden güvenlik soruşturmaları tamamlananlar işbaşı yaparken 20 kadar işçinin işbaşı yapmadığı öğrenildi. Ekim ayı içinde de çocukları işe alınacak olan işçiler emeklilik işlemlerini tamamlayacak.

EMEKLİ OLACAK İŞÇİLER MUTLU

Uzun süredir gündemde olan ancak belirsizlikler nedeniyle umutlu bekleyişlerini sürdüren işçiler konunun çözüme kavuşmasından dolayı son derece mutlu. Karabük Postası’na konuşan işçiler, “Olacak mı olmayacak mı diye aylardır bugünleri bekliyorduk. Kısmet bugüneymiş. Yıllardır çalıştığımız, emek verdiğimiz fabrikada şimdi de çocuklarımız çalışacak. Vesile olan şirket yönetimimize ve sendikacılarımıza çok teşekkür ederiz” (Ramazan Öztürk)


2 Mesaj

Askerlik · 06.10.2023,

Askerlik şartı hiç mantıklı değil. 1 ay ücretli askerliğini yıllık izin hakkında tamamlıyorlar zaten. 1 ay askerlik yapan asker terbiyesi alıyorda yapmayan terbiye almamışmı oluyor. Yada yöneticilerin yıllarca çalışacağı fabrikada disipline etmekten çekindiklerini askerdemi disipline edecekler. Ahh eski ustalar şefler mum ederdi

EYT'den emekli oldular, Mevlid okutup 3 bin kişiye yemek dağıttılar – Karabük Haber Postası · 09.10.2023,

[…] yaşayan 20 arkadaş, erken emekli olunca büyük mutluluk yaşadı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasının çıkmasıyla emeklilik hakkı kazanan ve emekli olan 20 arkadaş bu sevinçlerini […]


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: