Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Eflani’de orman yangını korkuttu

Manşet Yayın: 18.09.2023 11:38
Eflani’de orman yangını korkuttu
Dün akşam saatlerinde Eflani İlçesi Demirli Köyü İncüğez Mahallesi SIĞIR EYLEĞİ mevkiinde orman yangını meydana geldi. Yangına Samatlar işletme şefliği, Eflani Orman işletme müdürlüğü ve Eflani Belediyesi yangın söndürme araçları müdahale etti.
Yangın saat 22:00 sularında yangın tamamen kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı.
Yangınla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul; “Dünya’da ve ülkemizin bir çok yerinde orman yangılarının biri bitmeden biri başlıyor. Dün akşam saatlerinde ilçemiz sınırları içinde Samatlar Orman işletme şefliği sahasında SIĞIR EYLEĞİ mevkiinde orman yangını çıktı. Yangına Samatlar işletme şefliği, Eflani Orman işletme müdürlüğü ve belediyemiz yangın söndürme araçları müdahale etti. Saat 22:00 sularında yangın tamamen kontrol altına alındı soğutma çalışmalarına başlandı. Kuraklık devam ediyor, lütfen dikkatli ve duyarlı olalım, geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı. (Yusuf korkmaz)
Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’daki akaryakıt kaçakçılığı operasyonu

Gündem Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: İHA
Samsun’daki akaryakıt kaçakçılığı operasyonu

Samsun’da KOM polisi tarafından düzenlenen ve 7 kişinin gözaltına alındığı, 90 bin 578 litre kaçak akaryakıtın ele geçtiği operasyonunda soruşturma devam ediyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Uğraş (KOM) Şube Müdürlüğü takımları, Kaçakçılıkla Çaba Kanunu’na muhalefet ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu’na muhalefet (akaryakıt kaçakçılığı) kabahatleri kapsamında yürütülen planlı çalışma ve 9 ay süren takip ve çalışmalar neticesinde

dün sabah Atakum, İlkadım ve Tekkeköy ilçelerinde 5 ikamet ve 8 iş yerine eş vakitli operasyon düzenledi. Operasyonda 90 bin 578 litre karışımlı akaryakıt, 1 adet karışımlı akaryakıtı aktarmaya yarayan pompa ve 1 adet telsiz ele geçirildi. 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili çok sayıda kişinin tabirine başvuruldu.

Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Paylaş: