Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Düzçam Göletine 1 TL Ödenek!…

Manşet Yayın: 16.08.2023 15:02
Düzçam Göletine 1 TL Ödenek!…

Milletvekili Akay:  “Düzçam Göleti İkmal Projesi 1 Lira Ödenekle Nasıl Bitecek?”

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Başkanıyla birlikte Düzçam Göleti Projesinde incelemelerde bulundu.

Karabük’e bağlı Düzçam ve birçok köyün içme ve sulama suyu tüneli projesine ayrılan ödeneğin 1 TL olduğunu ifade ederek, “Buradan aşağıdaki köylerimize sulama ve içme suyuyla ilgili göletten su aktarımı olacak. Hangi köyler var? Düzçam, Güneşli, Kadıköy, Saitler, Kaleköy var. Dolayısıyla proje köylümüz ve tarım açısından da çok önem arz ediyor. 1 TL’lik ödenek ile burası nasıl bitecek” dedi.

DÜZÇAM GÖLETİ PROJESİ UNUTULMUŞ DURUMDA

Düzçam Göleti İkmali projesini CHP Heyeti ile birlikte inceleyen Milletvekili Akay, “Düzçam mevkiindeyiz. Düzçam Göleti’nin girişinde, tünelin ağzındayız. Hemen şu arkamızda gördüğünüz tünelden dışarı çıktığımız zaman gölete ulaşmış oluyoruz. Burası Karabük ilçe iken 90’lı yılların ilk başlarında programa alınmış bir proje. Günümüzde de 2018 yılından itibaren DSİ 23’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından 70 milyonluk bir ödenek ayrılmış. 2027 yılında da bitirilmesi planlanmış. Başlangıçta bir hareket olmuş, 2023 yılı ödeneklerine baktığımız zaman 1 TL ayrılmış. Yani bu proje burada unutulmuş, bir kenara atılmış” diye konuştu.

BU ÖDENEKLERLE BU PROJENİN NASIL BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR?

İktidara çağrıda bulunan Milletvekili Akay, “Buradan aşağıdaki köylerimize sulama ve içme suyuyla ilgili göletten su aktarımı olacak. Hangi köyler var? Düzçam, Güneşli, Kadıköy, Saitler, Kaleköy var. Bayağı bir köy var. Dolayısıyla köylümüz ve tarım açısından da çok önem arz ediyor. 1 TL’lik ödenek ile burası nasıl bitecek? Yetkililere buradan hatırlatmamızı yapıyoruz. Lütfen bu bölge için çok önem taşıyan bu projeye gerekli ödeneklerin ayrılıp, 2027 yılında bitirme sözü verilen bu projenin 2027 yılına kadar süratle bitirilmesini yetkililere duyurmuş olalım.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kestiği ağacın altında kalan genç adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 28.09.2023 12:00
Kaynak: İHA
Kestiği ağacın altında kalan genç adam hayatını kaybetti

Sinop’un Ayancık ilçesinde kestiği ağacın altında kalan genç hayatını kaybetti.

Ayancık’a bağlı Kozcuğaz köyündeki ormanlık alanda çalışan 38 yaşındaki Muharrem Öztürk’ün üstüne kestiği ağaç devrildi. Diğer işçilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, Öztürk’ün öldüğünü belirledi. Yapılan incelemelerin ardından Öztürk’ün cesedi, Ayancık Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

2 çocuk babası Öztürk’ün geçen yıl da babasının ormanda traktör devrilmesi sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Paylaş: