Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Doğanın incisi Zinav Gölü, ziyaretçilerini cezbediyor

Dünya Yayın: 19.05.2024 00:24
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yer alan Zinav Gölü, ilkbaharın gelişiyle birlikte kartpostallık manzaralar sunuyor. 1.5 kilometrekarelik alanı ve 25 metre derinliği ile dikkat çeken göl, çevresindeki korunmuş orman alanı ve barındırdığı balık türleriyle doğaseverlerin gözde mekânı haline geliyor.

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde bulunan Zinav Gölü, eşsiz doğa manzaralarıyla ziyaretçilerini mest ediyor. Reşadiye ilçesine 16 kilometre, Tokat il merkezine ise 172 kilometre uzaklıkta yer alan Zinav Gölü, ilkbaharın gelişiyle birlikte kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kanyondan gelen küçük sularla beslenen Zinav Gölü, ortalama 1.5 kilometrekarelik bir alana yayılıyor ve 25 metre derinliğe sahip. Göl, çevresindeki korunmaya alınmış orman alanı ile doğal güzelliklerini koruyor. Ziyaretçiler, burada çeşitli balık türlerini de gözlemleyebiliyor. Doğa tutkunlarının ilgisini çeken Zinav Gölü, huzur dolu atmosferi ve muhteşem manzaralarıyla özellikle fotoğraf meraklılarının uğrak noktalarından biri haline geldi. Zinav Gölü, doğaseverler için sunduğu eşsiz güzelliklerle, Tokat ve çevresinde doğayla iç içe şehir karmaşasından kaçmak isteyenlerin başlıca tercihleri arasında yer alıyor.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tek katlı evde yangın paniği

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:22
İhlas Haber Ajansı

Samsun’un Asarcık ilçesinde tek katlı bir evde yangın meydana geldi.

Yangın, Asarcık ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bulunan Abdullah Hündür’e ait tek katlı evde çıktı. Henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangında alevler evi sardı. Yangın sonucunda evde maddi zarar oluştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Paylaş: