Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Devrek Orman İşletme Müdürlüğünden ücretsiz fidan dağıtımı

Zonguldak Yayın: 23.03.2017 07:15
Devrek Orman İşletme Müdürlüğünden ücretsiz fidan dağıtımı

ZONGULDAK Devrek’te vatandaşlara ücretiz olarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Dünya Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde vatandaşlara ücretsiz olarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Devrek Cumhuriyet Alanında gerçekleştirilen fidan dağıtımında vatandaşlara yaklaşık 1500 adet fidan dağıtımı yapıldı. Fidan dağıtımı ile ilgili bilgi veren Devrek Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı,” Dünya Ormancılık ve Orman Haftası nedeniyle Başta Zonguldak ilimiz olmak üzere ilimize bağlı tüm ilçelerimizde vatandaşlarımıza ücretsiz olarak fidan dağıtımı gerçekleştirmekteyiz. Yine etkinlikler kapsamında okullarımıza ve diğer kurumlarımıza fidan dağıtımı yapılacaktır. Dağıtılan fidanlar arasında bölgemizin toprak ve arazi şartlarına uygun olarak kızılcık, ceviz, defne, kızılcık çamı ve selvi den meydana gelmektedir” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: