Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Evi yanınca sahibesi ortadan kayboldu

Gündem Yayın: 27.08.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Evi yanınca sahibesi ortadan kayboldu

Çorum’un İskilip ilçesinde meskenleri yanan kadın ortadan kayboldu.

Olay, 24 Ağustos’ta ilçeye bağlı İkipınar köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Hüseyin Bekar’a ilişkin ahşap meskende, mutfak tüpünün patlaması sonucu yangın çıktı. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye takımı sevk edildi. Kısa müddette yangına müdahale eden İskilip Belediyesi itfaiye takımları yangını büyümeden denetim altına alarak söndürdü. Yangında rastgele bir can kaybı ve yaralanma olmazken maddi hasar meydana geldi.

Yangının bir gün sonra meskeni yanan Hüseyin Bekar’ın eşi Tuğba Bekar, meskeni terketti. Tuğba Bekar’dan haber alamayan yakınları jandarmaya giderek kayıp müracaatında bulundu. İhbar üzerine köye Jandarma takımlarının yanı sıra Jandarma grupları sevk edildi. AFAD’ta misyonlu dalgıçlar köyün yakınında bulunan gölete girerek arama çalışması yaptı.

İkipınar Köyü Muhtarı Ali Güler, Hüseyin ve Hamdi Bekar’a ilişkin konutun yandığını belirterek, “Hüseyin Bekar’ın eşi Tuğba Bekar yangından sonra ıstırapla meskeni terk etti. Nerde olduğunu bulamıyoruz. AFAD’tan takımlar geldi. Dalgıçlar geldi. Gölette arama çalışması yaptı. Nerde olduğunu bilmiyoruz, bulamıyoruz. Gören olursa haber verirse çok mutlu oluruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sahte Yetkili Servislerle Mücadelede Yeni Önlemler Alındı

Karabük Yayın: 26.05.2024 15:47
Sahte Yetkili Servislerle Mücadelede Yeni Önlemler Alındı

Ticaret Bakanlığı, özellikle kombi, beyaz eşya, klima ve cep telefonlarına yönelik tamir, bakım ve yedek parça temini amacıyla yetkili servislerden hizmet almak isteyen tüketicilerin, sahte yetkili servisler tarafından mağdur edilmesine karşı kapsamlı bir mücadele başlattı.

Son iki yılda, sahte yetkili servislere yönelik yapılan denetimler ve Reklam Kurulu’nun internet arama motorları ile sosyal medyadaki reklamları incelemeleri neticesinde yaklaşık 15 milyon TL idari para cezası kesildi. Edinilen bilgilere göre, Karabük’te sahte yetkili servis mağduriyeti yaşanmadığı ve suç unsuru teşkil eden uygulamaların tespiti halinde, ilgili kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları için dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı;
“Tüketicilerimiz, Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve www.servis.gov.tr adresinden erişilebilen Servis Bilgi Sistemi (SERBİS) aracılığıyla kullanmış oldukları ürünlerin yetkili servis bilgisine ulaşabilme imkanı bulunmaktadır.
İnternet aramalarında ilk sıralarda çıkan servislerin reklamları ve internet adreslerinde yer alan firma logoları yeterli görülmemeli, bu servislerin mutlaka üretici veya ithalatçı firmanın internet sitesinde veya SERBİS’de yer alıp yer almadığı kontrol edilmelidir.
“Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)” ve Ticaret Bakanlığı web sayfası üzerinden ihbar ve şikâyet mekanizmalarını kullanarak Ticaret Bakanlığı’na ulaşarak şikayetlerini iletebilirler. Tüketicilerimizi mağdur eden sahte yetkili servislere yönelik olarak yapılacak denetimler sonucunda gerekli idari yaptırımlar uygulanmaya devam edilecektir.” (Kaynak: Sevgi Özdemir)