Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Çocuk şenliğinde pamuk şekeri izdihamı

Politika Yayın: 04.09.2023 08:12
Kaynak: İHA

Bartın’da gerçekleştirilen çocuk şenliğinde birinci defa yakından kukla gören çocuklar, Ankara havası oynayan kuklaya güç anlar yaşatırken, alanda dağıtılan pamuk şekerine atak edince izdihama neden oldu.

Bartın belediyesi tarafından bu yılki çocuk şenliği renkli imajlara sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen şenliklerde, çuval yarışı, halat çekme üzere çeşitli nostaljik oyunları oynayarak, dans etme fırsatı buldu. Yaz tatili öncesinde gönüllerince oynayan, dans eden ve armağanlar dağıtılan çocuklar enteresan imajlara neden oldu.

Başkana ağır ilgi

Çocuklar aktiflik alanına gelen Bartın Belediye Lideri Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na ağır ilgi gösterdi. Kimi çocuklar Lider Fırıncıoğlu’nun boynuna sarılıp, öperken kemi de fotoğraf çekti. Kimi çocuklar ise konuşmak için sahneye çıkan belediye lideri Fırıncıoğluna hangi kadrosu tuttuğunu sordu.

Kuklanın sıkıntı anları

Çocuklar Lider Fırıncıoğlu’nun yanı sıra sahnelenen kukla gösterisine de ilgi gösterdi. Ankara havaları oynayan “Ankara Murtaza” isimli kuklanın gösterisinde ise çocuklar birinci kere bu kadar yakından kukla görmenin heyecanını yaşadı. Çocuklar merakını ise kuklaya dokunarak gidermek istedi. Kuklanın dans gösterisi esnasında kimi çocuklar kuklanın kollarından kimileri ise ayaklarından tutmak istedi. Çocukların ilgisi nedeniyle bir orta kuklanın baş kısmını denetim eden ip koptu. Kopuk iple devam eden şov bir müddet sona bitirildi.

Başkan Fırıncıoğlu’na torun sürprizi

Konuşmak için çocuklarla birlikte sahneye çıkan Belediye Lideri Fırıncıoğlu, çocukların ortasında torununu da gördü. Torunu ile ilgilenen ve kucağına alan Lider Fırıncıoğlu, yaptığı konuşmada ise, “Allah çocuklarımızın en hoş günlerini görmeyi de ailelerine nasip etsin. İyi evlatlar olarak büyüsünler. Vatanımıza, milletimize sahip çıkan çocuklar yetiştirmeyi hepimize nasip etsin. Her şey gönlünüzce olsun” dedi.

Pamuk şeker izdihamı

Etkinlikte Belediye Lideri Fahri Fırıncıoğlu ve belediye yetkilileri tarafından alandaki çocuklara pamuk şekeri dağıtıldı. Pamuk şekeri dağıtıldığını fark eden çocuklar kısa müddette standın etrafını sararak izdihama neden oldu. Pamuk şekeri almak için yarışan çocuklar, zabıta takımları ve belediye yetkilerin ortaya girmesi ile birbirlerini ezmesinin önüne geçildi. Aktiflik akşam saatlerine kadar devam etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)