Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bayram Karadağ’dan Özkan Çetinkaya’ya Tebrik

Manşet Yayın: 02.04.2024 15:27
Bayram Karadağ’dan Özkan Çetinkaya’ya Tebrik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Belediye Başkan Adayı  Bayram Karadağ, 31 Mart tarihinde yapılan mahalle idareler seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Özkan Çetinkaya’yı tebrik etti.

CHP Karabük Belediye Başkan adayı Bayram Karadağ yaptığı açıklamada “ Acısıyla Tatlısıyla Bir seçim dönemini daha tamamladık Aday tespit sürecinden başlayarak yaşadığımız olumsuzluklara rağmen sahada Karabük’ü sosyal anlamda bir adım ileriye getiremeyen zihniyetlere karşı kararlılıkla başladığımız canla başla yaptığımız mücadele ne yazık ki başarıya ulaşamadı  1992 de Cumhuriyet Halk Partimizin ikinci kez Kurulduğu günden bugüne kadar Partimizde sayısız seçim kampanyalarında bulundum. Karabük’te Gençliğin Emeklilerin Çalışanların çok ihmal edildiği üstelik aynı görüşe sahip 1 sene önceki seçimlere ittifakla giren Cumhur ittifakına dahil 3 siyasi partiye karşı, Türkiye İttifakı diyerek yola çıktık. Seçim sonucunda istediğimiz sonuçları alamadık  Ne yazık ki  Kendi bireysel Hırslarına yenik düşen  Gençliğin Geleceğini Karabük’ün Geleceğini  Kendi siyasi geleceği uğruna heba edenlere  Karabük’ün geleceği için CHP’nin çıkış noktası olduğunu anlatamadık Anlamadıkları bir şey  Bu mücadelenin Burada bitmeyeceğidir Sonuç ne olursa olsun  Güzel Günlere olan inancımızla Bu mücadele devam ediyor devam edecek   Umudumuz Cumhuriyet Halk Partimizin ve Türkiye İttifakının Seçimlerden 1 parti çıkmasıyla güçlendi . Seçim süresince özveriyle çalışan, Emek veren desteklerini her zaman yanımda hissettiğim Aile Dostlarıma, Arkadaşlarıma Partililerimize ve Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı Sayın Özgür Özel ve MYK üyelerine teşekkür ederim  Seçim süresince üzdüğüm olduysa kırdığım olduysa Hakkını helal etmesini dilerim .Seçilen Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’yı tebrik ediyorum” dedi. (Ramazan Öztürk)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat depreminde 5 bina yıkıldı, 15 bina ağır hasar aldı

Gündem Yayın: 21.04.2024 08:24
İhlas Haber Ajansı
Tokat depreminde 5 bina yıkıldı, 15 bina ağır hasar aldı

Tokat’ta incelemelerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, “Şu ana kadar alınan 500 ihbardan 50 yapı incelendi, 5 yıkık, 15 de ağır hasarlı yapı tespit edildi” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Tokat’ta 5.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Sulusaray ilçesinde incelemelerde bulundu. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu’na deprem hasarı hakkında bilgi verdi. İlçe hükümet konağı önünde gazetecilere açıklama yapan Tuzcuoğlu, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız olarak da Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki beyin hemen talimatlarıyla biz de kendi bakanlığımızın çalışmaları açısından her türlü önlemi, tedbiri ve gayreti ortaya koyduk. Arkadaşlarımızı çok hızlı bir şekilde bölgeye sevk ettik. Gerek çevre illerden buraya transfer ettiğimiz teknik arkadaşlarla, gerekse bakanlık merkezinden buraya yönlendirdiğimiz teknik ekiplerimize, hasar tespit ekiplerimizle birlikte gerek Yozgat ve Tokat’ta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda 20 ekip 50 teknik personelle birlikte bu çalışmalarımız yürüyor, ihtiyaç halinde yine Sayın Valimizin, yine AFAD’ımızın koordinasyonunda teknik ekip sayılarımızı arttırabiliriz. Birkaç gün içerisinde de inşallah bu bölgedeki tüm hasar tespitlerini de tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

“Ağır hasar 99 öncesi yapılan binalarda”

Tuzcuoğlu yaptıkları incelemede depremde ağır hasar alan binaların 1999 yılı öncesi yapılan binalar olduğuna dikkat çekerek, “Gerek Tokat’ta gerek Yozgat’ta baktığımız zaman ağırlıklı olarak hasar gören yapıların yine 1999 öncesi binalar olduğunu tespit ediyoruz. Bunların çoğunluklu olarak 40-50 yıl öncesine ait kerpiç yapılar, yığma yapılar, mühendislik ve fen hizmetlerinden yoksun olan yapılmış olan binalar olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla ülkemiz bir deprem bölgesidir. Gerek kuzeyden geçen fay hatları, gerek Doğu Anadolu ve güneyden geçen fay hatları, gerekse Ege ile Ege’deki fay hatlarını göz önüne aldığınız zaman ülkemizin tamamı çok önemli bir deprem bölgesi oluyor. Himalayalar’dan Alp’lere kadar uzanan bu hat içerisinde bizim ülkemiz depremsellik açısından, risk açısından beşinci ülke konumunda. Öyle olunca muhakkak suretle biz yapılarımızı sağlam, sıkı ve mühendislik hizmetleri çerçevesinde inşa etmek zorundayız. Depremden çok fazla bir şey olmayabilir. Ama yapılarımız eğer ona dayanaklı değilse o zaman maalesef istenmeyen tablolarla karşı karşıya kalıyoruz” diye konuştu.

“500 ihbar geldi, 5 bina yıkıldı, 15 bina ağır hasar aldı”

Tuzcuoğlu, depremin ardından 500’e yakın ihbar alındığını ifade ederek şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar Tokat ilimizde bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalarda 500 ihbar aldık şu ana kadar. Bu ihbarların sayısı artabilir. Özellikle şu anda hemşehrilerimizin bir kısmı evlerine giremiyorlar. Bunlar giriş yapmaya başladıkları zaman muhtemeldir ki orada birtakım ihbarlar da alınacak. Bu ihbarların sayısı artabilecek ve biz de yapılan her türlü ihbara teknik ekiplerimizle beraber hemen gidip yerinde inceleme, araştırma ve neticelerimizi ortaya koyacağız. Şu ana kadar incelenen 50 yapıdan 5 tanesi yıkık görünüyor. Yine 15 tane ağır hasarlı yapı görünüyor. Az önce de bahsetmiş olduğum gibi bunların büyük çoğunluğu yine kerpiç işte yığma yapılar. Mühendislik hizmetinden yoksula yapılmış olan yapılar. Diğerlerini de yine en kısa sürede tamamlamış olacağız. Kamu binalarımızla alakalı bir hasar görünmüyor. Bu sevindirici bir şey. Aslında depremle alakalı bizi en çok teselli bulduran konu bir can kaybı olmaması.”