Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Bartın’da pastacılık sektörü eğitimden geçti

Bartın Yayın: 30.03.2017 08:39
Bartın’da pastacılık sektörü eğitimden geçti

BARTIN İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından pastacılık sektörü temsilcileri ve çalışanlarına yönelik olarak, “Pastacılık Ürünlerinde Oluşabilecek Riskler ve Önleme Yolları” konulu eğitim toplantısı düzenlendi. Eğitime, pastacılık sektöründe çalışan 42 kişi katıldı. Toplantı İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez ve Gıda ve Yem Şube Müdürü Özgün Toprak’ın açılış konuşmasıyla başlatıldı. İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, pastacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerin 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve ilgili mevzuatlara uygun hale gelmesi için çaba içerisinde olduklarını vurgulayarak, bu konuda müdürlük olarak her türlü teknik desteğe açık olduklarını ve düzenlenen eğitimlerin bundan sonrada devam edeceğini belirtti. Gıda ve Yem Şube Müdürü Özgün Toprak da, Bakanlığın Yıllık Numune Alma Planı kapsamında numuneler alındığını, bu yıl yaş pasta numunelerinin alımı öncesinde böyle bir eğitim düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, verilecek olan eğitimin pastacılık sektörü için faydalı olmasını diledi. Daha sonra Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personeli Gıda Mühendisi Hilal Özcan tarafından eğitim sunumu yapıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Manşet Yayın: 23.07.2024 21:25
Yaşlı kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin 1 tutuklama

Karabük’ün Eflani ilçesinde 83 yaşındaki kadının evinde ölü bulunmasına ilişkin gözaltına alınan 4 kişiden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eflani ilçesine bağlı Bostancı köyünde 4 gün önce Fatma Metin (83) evinde ölü bulunmuştu. Evin içerisinde kan izlerine ve kadının vücudunda da darp izlerine rastlayan jandarma ekipleri, cinayet şüphesi üzerine olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatmıştı. Olayla ilgili yaşlı kadının üvey oğlu E.M., gelini B.M., torunu Ş.Ş. ve akrabası Yaşar A. gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yaşar A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.