Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Aziz Yıldırım Kongreyi Terk Etti, Tepki Gösterdi

Manşet Yayın: 08.06.2024 14:09
Aziz Yıldırım Kongreyi Terk Etti, Tepki Gösterdi

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda divan başkanlığı oylamasına tepki göstererek kongre alanından ayrıldı.

Yıldırım, başkanlık seçiminde divan başkanlığı oylamasının demokrasiye uygun olmadığını belirterek, “Demokrasi olmayan bir seçim oldu” dedi ve alandan ayrıldı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik’in mali raporu okunurken sahneye çıkan Yıldırım, Başkan Ali Koç ile tokalaştıktan sonra kongre üyelerine konuşma yaptı. Ancak divan başkanlığı oylamasına karşı çıkan Yıldırım, “Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir seçimin olmasını istiyoruz. Ancak yapılan seçim demokratik olmayan bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum, yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarım ve sizler isteyen kalabilir. Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yıldırım’ın ardından alandan ayrılmasıyla kongre devam etti.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, kulübün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda önemli bir gelişme yaşandıktan sonra kongre salonunu terk etti ve ardından çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, kulübün borçlarını açıkladığı sırada sahneye çıkarak Erol Bilecik’in konuşmasını yarıda kesti. Kongrede yaşanan gerginliklerin artması üzerine Yıldırım, “Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim” diyerek stadı terk etti.

Ayrıca, kongrede yaşanan bazı olayları da değerlendiren Yıldırım, kavgaların çıkmasından endişe duyduğunu ve divan başkanlığının tavır aldığını belirtti. “Fenerbahçe’nin sahibi olmaya çalışırlarsa şaşırmayacağım” diyen Yıldırım, kulübün şirketleşmesine karşı çıktı ve taraftarların sahibi olduğunu vurguladı.

Adaylıktan çekilmeyeceğini vurgulayan Yıldırım, kongredeki amigoluk tartışmalarına da değindi ve delegelerin aklı selim olması gerektiğini dile getirdi.

Son olarak, şampiyon olamazlarsa 50 milyon dolar vereceğini söyleyen Yıldırım, bu beyanını teminat mektubu olarak divana sunmayı planladığını ancak bunu gerçekleştiremediğini belirtti.

Yıldırım’ın bu çıkışı ve açıklamaları, Fenerbahçe’deki seçim atmosferine yeni bir boyut kazandırdı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rolmak Döküm’de İşçilere İlk 6 Ay için %65 Zam

Manşet Yayın: 25.06.2024 15:43
Rolmak Döküm’de İşçilere İlk 6 Ay için %65 Zam

Özçelik-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ROLMAK Döküm’de devam eden toplu sözleşme görüşmeleri sonuçlandı.

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, ROLMAK Döküm ile  2024-2025 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandığını söyledi.

Şube Başkanı Yılmaz, ilk 6 ay için günlük yevmiyelere %67 oranında zam yapıldığını belirterek, “Sosyal haklarda %120 artış yapılırken, 2023 Aralık ayı maaşı ile 2024 Ocak ayı ikramiyeli maaşı arasında %81 oranında ücret artışı olmuştur. Toplu sözleşme sürecini sabırla bekleyen tüm Rolmak Döküm çalışanlarına teşekkür ediyor, toplu iş sözleşmemizin tüm ROLMAK Döküm emekçilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.