Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Partili Şahin, Eskipazar’da Vatandaşlarla Buluştu

Gündem Yayın: 29.03.2017 14:42
AK Partili Şahin, Eskipazar’da Vatandaşlarla Buluştu

 

Şahin; “Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz”

Eski TBMM Başkanı ve  AK Parti  Karabük  Milletvekili Mehmet  Ali Şahin, “Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz. Bunları güçlendirmek için bu yeni sistemi getirdik. Onun için  AK Parti, MHP, BBP olarak bunun arkasındayız. Bu ülkenin milliyetçi muhafazakar seçmeni bunun arkasında. ve CHP’li vatandaşlarımızı da buna destek vermeye çağırıyorum.” dedi.

16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Halk oylaması çalışmaları kapsamında Eskipazar ilçesinde sivil toplum örgütü temsilcileriyle de bir araya gelen Şahin, daha sonra İsmet Paşa, Boncuklar, Babalar ve Üçevler köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Karabük’ün  Eskipazar ilçesine bağlı Keçeler köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, burada yaptığı konuşmada, anayasa değişikliği hakkında bilgi aktardı.

Şimdiki sistemi 4 vitesli ve saatte 90 kilometre hıza sahip bir arabaya benzeten Şahin, “Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi”ne geçilince 5 vitesli ve saatte 140 kilometre hıza ulaşabilen arabaya sahip olacaklarını ifade etti.

“Ülke için böyle bir model fayda getirecektir.”

Amaçlarının,  Türkiye’nin daha hızlı büyümesi, gelişmesi ve ilerlemesi olduğunu kaydeden Şahin, “Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz. Bunları güçlendirmek için bu yeni sistemi getirdik. Onun için  AK Parti, MHP, BBP olarak bunun arkasındayız. Bu ülkenin milliyetçi muhafazakar seçmeni bunun arkasında. ve CHP’li vatandaşlarımızı da buna destek vermeye çağırıyorum. Ülke için böyle bir model fayda getirecektir.” diye konuştu.

Türkiye’nin artık koalisyon dönemlerinden kurtulacağını belirten Şahin, ” Hükümet kurulamama gibi bir sorun olmayacak.  Türkiye’de hükümetlerin ömrü 16-17 ay olmuştur. 16 ayda herhangi bir hizmetin gerçekleşmesi mümkün değildir. 16 ayı ortalama söyledim. 65 hükümetin 34 tanesinin ömrü bir yıldan az sürmüştür. 20 günlük hükümetler var, bir aylık hükümetler var.  İtalya’da anayasa değişti, koalisyonlar yasaklandı. Çünkü onlar da çok çekti koalisyonlardan.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi” ile gelecek olan yenilikleri madde madde anlatan Şahin, terör örgütlerinin ve  Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olan bazı ülkelerin sandıktan “Hayır” çıkmasını istediklerini kaydetti.

Konuşmasının ardından ilçe merkezinde sivil toplum örgütü temsilcileriyle de bir araya gelen Şahin, daha sonra  İsmet Paşa, Boncuklar, Babalar ve Üçevler köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.