Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti İl Başkanından Özçelik İş  Sendikasına 8 Kasım Ziyareti

Gündem Yayın: 08.11.2021 10:35
AK Parti İl Başkanından Özçelik İş  Sendikasına 8 Kasım Ziyareti

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 8 Kasım 1994 eylemlerinin 27. Yıl dönümü ile ilgili Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanının ziyaretinde Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel de bulundu.

AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ile bir süre sohbet eden Özçelik İş Sendikası  Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel ile Şube Başkanı Kenan Yılmaz, bu tarihi ve önemli günü unutmadığından, 8 Kasım münasebetiyle sendikaya yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ettiler.

AK Parti İl Başkanı  İsmail Altınöz yaptığı konuşmada; “8 Kasım 1994, Karabük için unutulmaması gereken, unutturulmaması gereken bir tarihtir. Bir kentin varoluş nedeni olan Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kapatılma kararına karşı tek vücut olup verdiği mücadele, yine bu kentin tarihinde yerini almıştır. 27 yıl önce bu mücadeleye öncülük eden Özçelik İş Sendikası, şehrimizin o günden bu yana önemli bir yapı taşıdır.

AK Parti olarak bizlerde başta Kardemir işçisinin ve onun temsilcisi Özçelik İş Sendikasının her zaman yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Altınöz’ün bu önemli günde sendika şubesine yaptığı ziyaretin ayrı bir anlam taşıdığını belirten Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel de “Sayın il başkanımızın bu anlamlı ziyareti bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Her zaman çelik işçisinin yanında yer alan sayın il başkanımızın üyelerimize ve bize gösterdiği ilginin artarak devam ettiğini görmek bizi daha da güçlendiriyor. 8 Kasım gibi Karabük şehrinin tarih sayfalarında yerini aldığı bugünü hep hatırlayacağız ve hatırlatacağız” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mangal kömürü üreten fabrika az kalsın küle dönüyordu

Bolu Yayın: 16.07.2024 00:00
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sıkıştırılmış talaşla kömür üretilen fabrikada yangın çıktı. Deneme aşamasındaki kömürler fabrikadaki talaşları tutuşturdu.

Yangın, Organize Sanayi Bölgesi’nde 5.Cadde üzerinde faaliyet gösteren kömür üretim fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, meşe ağacının talaşından mangal kömürü üreten fabrikada deneme için kömürler fırına atıldı. Erken çıkarılan kömürler oksijenle temas edince alevlendi. Alevlenen kömürler, etraftaki talaşlara sıçradı. Kısa sürede fabrika içerisindeki yangın büyüdü. Durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından fabrikada çıkan yangın, söndürüldü. Soğutma çalışması yapan ekipler, fabrika içerisindeki dumanları tahliye etmek için çalışma başlattı.