Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Zonguldak, LGS’ye Hazır

Zonguldak Yayın: 30.05.2023 10:46
Zonguldak, LGS’ye Hazır

Zonguldak’ta Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde 4 Haziran 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek merkezî sınava ilişkin son hazırlıklar, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan başkanlığında toplantıda gözden geçirildi.

Zonguldak Merkez ve 7 ilçede sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda sınava ilişkin hazırlıklar ve sınav sürecinde yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı olarak ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yapılan toplantının birinci oturumuna; Zonguldak Merkezdeki 21 sınav binasında görevli bina sınav komisyonları ve Bölge Sınav Yürütme Komisyon üyeleri, toplantının ikinci oturumuna; Eğitim Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ,Eğitim Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürleri, İl temsilcisi olarak görevlendirilen Şube Müdürleri katıldı.

Pazar günü gerçekleştirilecek LGS sınavına ilişkin son hazırlıkları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan; “İlimizde 121 okulumuzda, 517 normal salon, 99 tek kişilik salonda 7 bin 291 öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirilecek olan liselere geçiş sistemi kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin hazırlıkları değerlendirme fırsatı bulduk. Öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında önemli adımlardan birisi olan bu sınavın sorunsuz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için İlimizde tüm tedbirlerimizi alıyoruz. Sınav binalarımızda, bina sınav komisyonlarımız sınava ilişkin tüm tedbirleri alarak hazırlıkları tamamladılar. Salonlarda  görev yapacak öğretmenlerimizin görev tanımlaması yapıldı. Sınav öncesi, sınav süreci ve sınav sonrası yapılacak çalışmalara dair bina sınav komisyonlarımızı bilgilendirdik. Tüm çabalarımız evlatlarımızın geleceği için. Milli Eğitim Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (LGS) 2023’ün tüm uygulama hassasiyetleri değerlendirildi ve büyük bir titizlikle İlimizde uygulanacak. Bu sınavın, sınav sürecindeki  öğrencilerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.
Evlatlarımızın, hayallerine giden yollarında onları desteklemeye devam edeceğiz.”

Ayrıca öğrenciler LGS kapsamındaki sınava kendi okullarında girecekler. Sınav giriş belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacak. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)