Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

ZBEÜ’de mezuniyet heyecanı

Zonguldak Yayın: 05.09.2023 00:24
İhlas Haber Ajansı
ZBEÜ’de mezuniyet heyecanı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) 2022-2023 akademik yılı mezuniyet heyecanı sürüyor.

Çaycuma Kent Stadı’nda gerçekleştirilen Çaycuma MYO, Çaycuma Besin Tarım MYO, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı MYO, Uygulamalı Bilimler YO, Devrek MYO, Devrek Adalet MYO’nun mezuniyet merasimine ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Gökçebey Kaymakamı Adem Taşpınar, Çaycuma Belediye Lideri Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Lideri Çetin Bozkurt, Gökçebey Belediye Lideri Vedat Öztürk, Perşembe Belediye Lideri İsmail İnam, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, protokol üyeleri, senato üyeleri, akademik-idari işçi, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Öğretim elemanları ve öğrencilerinin merasim alanına gelmesi, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan merasimde, Devrek Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Akademik Yılı Devir birincisi Özel Güvenlik ve Müdafaa Kısmı öğrencisi Semih Ak, mezunlar ismine bir konuşma yaptı. Mezun olmanın yeni başlangıçlara işaret ettiğini belirten Ak, öğrenci odaklı yaklaşımıyla takviyesini daima hissettiren Rektör Özölçer’e ve emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Törendeki konuşmasına bu yıl Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzele felaketinde hayatını kaybeden ZBEÜ öğrencilerini anarak başlayan Rektör Özölçer, bu devir mezuniyet merasiminde buruk bir sevinç yaşadıklarını tabir etti. Mezuniyetlerin hem yeni başlangıçları temsil ettiği için memnunluk ile heyecanı hem de vedayı temsil ettiği için hüznü yaşattığını belirten Rektör Özölçer, kuruluşundan bu yana ZBEÜ’nün 98.778 mezun verdiğini ve bu sene 5454 öğrenciyi meslek hayatına uğurlamanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Geçtiğimiz hafta ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü’nün Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı müsabakasında elde ettiği birinciliğin ZBEÜ olarak kendilerine gurur yaşattığını lisana getiren Özölçer, yeni mezunlara da üniversiteleri ile gurur duymalarını ve her vakit ZBEÜ’den aldıkları kültür iklimine sahip çıkmalarını öğütledi.

Konuşmaların akabinde, periyot birincilerine ikramları sunuldu. Mezunlara, diploma takdim edilmesiyle devam eden merasim, öğrencilerin meslek yemini etmesi ve kep atmasıyla sona erdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Gündem Yayın: 13.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Safranbolu’da 106 yaşındaki kadın bahçede ölü bulundu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 106 yaşındaki yaşlı kadın evinin bahçesinde ölü bulundu.

Olay, Atatürk Mahallesi Sağlık Sokak’ta meydana geldi. Şaziye Demiralp (106) isimli kadını bahçede hareketsiz bir şekilde yatan gören komşuları durumu polis ve 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde yaşlı kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemenin ardından Demiralp’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Paylaş: