Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yurt Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Manşet Yayın: 08.10.2023 16:23 |Güncelleme:27.12.2023 16:29
Yurt Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven’in şehirde bulunan  GSB Yurtlarının Müdürleri ile dönem başı değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya Yurt Hizmetleri Müdürü Mehmet Özkeskin, Yurt İdare Şube Müdürü Nurşen Köseoğlu ve Yurt Müdürleri katıldı.

2023-2024 Eğitime Öğretim döneminin başlaması ile birlikte, yurtlara gelen öğrencilere yönelik sunulacak hizmetlerin değerlendirildiği toplantıda, uyum programları, gelin tanış olalım, komşum projeleri ile gençlere yönelik sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile Cumhuriyetimizin 100.Yılı Etkinlikleri kapsamında yürütülecek çalışmalar görüşülerek, hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik çalışanlara verilecek eğitimler değerlendirildi.

Yurt Mudurleri ile Degerlendirme Toplantisi Yapildi2 jpg

Toplantıda, Yurtlarda barınan gençlerin ders dışı serbest zamanlarını etkili ve verimli değerlendirmek, sosyal, kültürel, bedensel, ruhsal, zihinsel ve akademik yönden gelişimlerine destek olmak amacıyla eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin daha kapsamlı gerçekleştirilmesi belirtildi.

Ayrıca, Gençlerin  serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için Gençlik Merkezleri ve Yurtların  işbirliği içerisinde etkinlikler planlayarak gençlerin yoğun katılım sağlamaları için gerekli çalışmaların yapılması hakkında görüşler sunuldu.

Öte yandan On binin üzerinde gencin barındığı GSB Yurtlarında beslenme ve güvenlik hizmetlerinin sunumunun sorunsuz yürütülmesine yönelikte alınacak tedbirler görüşüldü. (Yusuf Korkmaz)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HARİKA BİR TEKLİFİM VAR!

Manşet Yayın: 13.06.2024 10:21
HARİKA BİR TEKLİFİM VAR!

Bu kadar büyük para ile sıfırdan ülke bile kurulur.

Tam 14 milyar dolar!

Bu para, son 1 yılda, tarım ürünleri ithalatına ödediğimiz rakam. Bizim paramızla yaklaşık yarım trilyon lira.

Peki hangi tarım ürünlerini ithal ediyoruz, ne kadar ödüyoruz?

▪︎ Buğday 3 milyar 524 milyon dolar

▪︎ Soya 1 milyar 905 milyon dolar

▪︎ Pamuk 1 milyar 658 milyon dolar

▪︎ Ham ayçiçeği yağı 1 milyar 303 milyon dolar

▪︎ Büyükbaş hayvan 1 milyar 164 milyon dolar

▪︎ Tütün 579 milyon dolar

▪︎ Mısır 560 milyon dolar

▪︎ Arpa 448.1 milyon dolar

▪︎ Kırmızı mercimek 383.1 milyon dolar

▪︎ Susam 375.4 milyon dolar

▪︎ Prinç 360.7 milyon dolar

▪︎ Şeker 224 milyon dolar

▪︎ Badem 152.7 milyon dolar

▪︎ Ceviz 130 milyon dolar

▪︎ Kuru bezelye 3 milyon dolar

▪︎ Nohut 86.5 milyon dolar

▪︎ Kanola 83.3 milyon dolar

▪︎ Çeltik 32.3 milyon dolar

▪︎ Kuru fasulye 52.3 milyon dolar

▪︎ Narenciye 52.2 milyon dolar

▪︎ Muz 41.3 milyon dolar

Bu liste uzayıp gidiyor.

Yukarıdakilerden hangisi bizim topraklarımızda yetişmiyor?

İstesek 2 yıl içerisinde ithal ettiğimiz bu tarım ürünlerinin tamamını talebi karşılayacak şekilde tekrar üretebiliriz. Buna gücümüz var.

 

Gelin birlikte basit bir hesap yapalım. Bu tarım ürünlerini kendimiz üretip,  ithal etmezsek  ithalata ödediğimiz 14 milyar dolar ( yarım trilyon, 6 sıfır atmasa idik  500 katrilyon lira ) cebimizde kalacaktı. Bu kadar büyük para ile neler yapılmaz ki?

 

İthal ettiğimiz herşey yakın zamana kadar bu topraklarda yetişiyor du zaten.  Tarımı hayvancılığı tekrar canlandırmak çok mu zor?

Bakın bir teklifim var. Derhal tüm gücümüzle bir tarım seferberliği başlatalım.

14 milyar dolar ( yarım trilyon lira) cebimizde kalsın. İnanın  kamuda tasarrufa da gerek kalmayacak!

Sizi de düşündüm! Kaldırın tasarruf tedbirlerini. Alın o 14 milyarın 10 milyar dolarını; Audilere, mercedeslere, uçaklara, altın varaklı, jakuzili makam odalarınıza saraylarınıza harcayın. Itibarımız katlansın.

Sadece kalan 4 milyar doları ile tarıma güçlü bir destek verin. Havaalanlarına, köprülere, hastanelere verdiğiniz yolcu, geçiş ve hasta garantisinin benzerini çiftçilerimizin ürünlerine alım garantisi olarak verin. Sonra, ürünün tüketiciye ulaşana kadar fiyatını katlayan o aracıların fırsatcıların tepesine çökün, analarını ağlatın!

 

Bak bir taşla iki kuş!  İtibarınız 40 kat artarken, millette açlıktan kurtulacak. Vallahi ben  kendi adıma razıyım.. Ülkemizde, kasamızda kalacak olan o 10 milyar dolarla; Audiler, Mercedesler, uçaklar alın, şatafatlı makam odalarını yine  yaptırın…

Sadece 4 milyarcık doları yerli üretime ayırın.

Böyle giderse aç kalacağız aç! yeterki, aç kalmayalım. Biraz da milleti düşünün Allah aşkına!. Ithalat yapanlar bunca yıl doymuştur artık! Biraz da insanlarımız doysun, dengeli beslensin. Çocuklarımız; Meyve, Sebze, Et, Süt, Peynir, Yumurta yiyebilsinler. Aksi halde iskelet ve beyin sistemi gelişmemiş bir nesil gümbür gümbür geliyor beyleeer!