Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yunuslar Giresun’da tekneyle bu türlü yarıştı

Türkiye Yayın: 22.08.2023 16:48 |Güncelleme:23.08.2023 16:48
İhlas Haber Ajansı
Yunuslar Giresun’da tekneyle bu türlü yarıştı

Giresun’da tekne ile Giresun Adası’na yanlışsız yola çıkan bir küme genç yunusların kendilerine yaptığı süprizle karşılaştı. Sayıları 15-20 taneyi bulan yunus sürüsü tekneye Giresun Adası’na kadar eşlik ederken, o anlar teknedekiler tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Giresun’da yaşayan Cemre Sarı arkadaşları ile birlikte yüzmek için tekneyle Giresun Adası’na hakikat yola çıktı. Giresun açıklarında teknenin bir mühlet sonra etrafını saran yunus sürüsü Sarı ve arkadaşlarının bulunduğu tekne ile müsabakaya başladı. Teknedekiler o anları cep telefonu ile kaydetti. Cemre Sarı, birinci sefer bu kadar çok yunusu bir ortada gördüğünü belirterek “20-25 tane yunus bizi adaya kadar takip ettiler. Bu anı bizde ölümsüzleştirmek için kayda aldık” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Rektör Kırışık Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği toplantısına katıldı

İlçe Haberleri Yayın: 24.04.2024 08:12
İhlas Haber Ajansı
Rektör Kırışık Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği toplantısına katıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Yalova Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği Dönem Toplantısına katıldı.

Toplantıya Kırışık’ın yanı sıra; Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer katıldı.

KBÜ Rektörü Kırışık, üniversitelerin yapmış olduğu iyi uygulama örnekleri kapsamında Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk Sosyal Bilimler Festivali’ne ilişkin sunum yaptı. KBÜ Rektörü Kırışık, KBÜ tarafından yapılan iyi uygulama örnekleri kapsamında enerji, batarya, demir-çelik ve yapay zeka konusunda oluşturulan çalışma takımlarının diğer üniversiteler tarafından da oluşturularak aralarında iş birliği ve birlikte proje geliştirmeleri önerisinde bulundu.

Paylaş: