Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Tanıtımı Yapıldı

Manşet Yayın: 23.10.2023 11:09 |Güncelleme:27.12.2023 16:28
Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Tanıtımı Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı” protokolü çerçevesinde düzenlenen sporcu velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı, Yenişehir Konferans Salonunda yapıldı.

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven yaptı.

Müdür Güven; yaptığı konuşmada Milli Eğitim Müdürlüğüyle yapılan iş birliğinin en verimli şekilde öğrencilere yansıması, kamu kaynaklarının hassasiyetle kullanılması ve yarınların milli sporcularına şimdiden yatırımda bulunulması amacıyla düzenlenen toplantının hayırlı olmasını diledi.

Yetenek Taraması Koordinatörü Ahmet Ceylan Proje hakkında velilere bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantıya İl Müdürü Coşkun Güven, Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan, Şube Müdürü Serdar Ali Osman Sevim ve Veliler katıldı.(Yusuf Korkmaz)

Yetenek Taramasi ve Spora Yonlendirme Projesi Tanitimi Yapildi2 jpg

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:07
Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Safranbolu Belediyesi araç ve yaya trafiğinin daha güvenli bir alanda ulaşım sağlaması adına Aslanlar mevkiinde yer alan kavşak ve refüj çalışmalarını tamamladı.

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması ve daha güvenli bir alan oluşturmak adına şehrin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Belediyesi ekipleri Aslanlar kavşağında başladığı yenileme çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan çalışmalar kapsamında beton bordür taşları ile kavşak ve refüjlerde yenileme ve ardından boyama yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliğinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun dokusuna uygun renkte çiçeklerle refüj ve kavşaklara süslendirme çalışması yapıldı. Öte yandan Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı atölyelerde üretilen otobüs durağının da bu alana kurulumu sağlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde araç ve yaya trafiğinin güvenliği amaçlanırken şehrin yapısına uygun kavşak ve refüjler oluşturuldu. (Ramazan Öztürk)

Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi jpg Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi2 scaled