Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan Açıklama

Yenice Yayın: 03.08.2023 15:23
Yazar:
Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’dan Açıklama

Yenice ilçesinde doğalgaz polemiği gündemden düşmüyor. İlçeye doğalgaz gelmesini Belediyenin  engellediği şeklinde çıkan haberlere tepki gösteren Belediye Başkanı Zeki Çaylı; “Utanın, sıkılın, hakka ve hakikate gelerek ömrünüzde bir kere olsun doğru söyleyin. Yalanla, dolanla, iftira atmakla siyasi rant peşinde koşanlara diyoruz ki, Çaylı ve ekibi ile uğraşacağınıza Yenice’ye  hizmet edin. Yalanla, dolanla halkımızı kandıramazsınız” dedi

Yenice ilçesindeki doğalgaz çalışmalarını Belediyenin engellediği şeklinde çıkan haberler Belediye Başkanı Zeki Çaylı sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki göstererek, yalancıların yine iş başında olduğunu söyledi.

Şahsının ve ekibinin tek derdinin halka hizmet olduğunu  ifade eden Başkan Çaylı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yine birileri sınır tanımaksızın yalan, dolan ve iftira dolu her türlü dedikoduyu gerçekmiş gibi üreterek kamuoyunda yayarak, yazılı basında yazdırarak Yenice’mize doğalgaz gelmesini sanki şahsım ve belediye ekiplerimizin engellediğini söyleyip algı operasyonu yapmaktadırlar.

Yalanla, dolanla, iftirayla, çamur siyasetiyle, algı operasyonlarıyla hemşehrilerimizin zihinlerini bulandırmak isteyenlere yine diyoruz ki, utanın, sıkılın, hakka ve hakikate gelerek ömrünüzde bir kere olsun doğru söyleyin. Ve diyoruz ki, belediyemiz tarafından madem doğalgaz çalışması durdurulduysa, ekipler kovulduysa Özal Mahallesinden başlayan ve Perşembe sabahı  çalışmalara kaldığı yerden devam edecek olan yüklenici firma doğalgaz dağıtım istasyon binasını neden getiriyor ? Belediye engel olsa bu çalışma devam eder mi? Bu ispat değil mi? Bu yalancılar, bu dedikoducular, bu iftiracılar acaba buna ne diyecekler, ne kulp bulacaklar.

Değerli Hemşehrilerim,

Özal Mahallesindeki doğalgaz çalışmaları ne şahsım ne de belediye ekiplerimiz tarafından ne durduruldu ne de çalışan ekipler kovuldu. Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşları onlardan daha fazla doğalgazın Yenice’ye gelmesini istemekte ve bu konuyla ilgili KARGAZ yetkilileri nezdinde her türlü olumlu çabayı göstermektedir. Daha önceki açıklamalarımızda da söyledik. KARGAZ şirketi Karabük’te işlerinin yoğun olması ve Yenice’de fazla işleri kalmadığını belediyemize bildirerek, çalışmalarına geçici olarak bir süre ara verdiklerini bildirmiştir. Yüklenici firma Karabük’teki acil işlerini tamamladıktan sonra planlanan proje dahilinde Özal Mahallesindeki çalışmalarına kaldıkları yerden Perşembe sabahı  devam edeceklerdir .Özal Mahallesi bu kış doğalgaz yakmaya başlayacaktır. Halkımızın ihtiyaç duyduğu ve yıllardır beklentisi olan ilçemizin doğalgaza kavuşması için Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği ve katkıyı da sonuna kadar vereceğiz.

Tek dertleri Zeki Çaylı ve ekibini öne sürerek yalanla, dolanla, iftira atmakla siyasi rant peşinde koşanlara diyoruz ki, Çaylı ve ekibi ile uğraşacağınıza Yenice’ye  hizmet edin. Yalanla, dolanla halkımızı kandıramazsınız.Halkımız kendine kimin hizmetkar olduğunu, kimin yalan kimin doğru söylediğini iyi biliyor.Biz yalanla, dolanla, iftira atarak siyaset yapmıyoruz. Biz her zaman gerçekleri konuşuruz.

Biz sırtımızı Hak’ka ve halkımıza dayadık.

Hep dedik ve her zaman diyeceğiz. Zeki ÇAYLI ve ekibinin tek derdi halka hizmettir. Tüm hemşehrilerimizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.” (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.