Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili’nin KARDEMİR’e Tepkisi Sürüyor

Kardemir Yayın: 21.09.2018 13:33
Vergili’nin KARDEMİR’e Tepkisi Sürüyor

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak Demir Çelik Fabrikası’nın skal kırma tesislerinin Karabük Mahallesi’ne vermiş olduğu zararlardan bahsederek Çevre Müdürlüğüne suç duyurusunda bulundu

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak skal kırma tesislerinin Karabük Mahallesi’ne vermiş olduğu zararları anlattı. Vergili’nin bu canlı videosu ulusal yayın yapan bir televizyon kuruluşunda “Başkan’ın Demir Çelik İsyanı” başlığı ile haber yapıldı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili; yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili dostlarım Karabük’te neler ile uğraşıyoruz. Bu canlı yayınımda sizlere bu uğraşlarımızdan bir örnek göstermek istiyorum.

Şu anda Karabük Mahallesi’ndeki Karabük Demir Çelik Fabrikası’nın skal kırma tesislerinin karşısında bulunmaktayım. Bu sayede burada bulunan skal kırma tesislerinin Karabük Mahallesi’ne vermiş olduğu zararlardan sizlere bir nebze de olsa bahsetmek istiyorum.

En önemli hususlardan biri;

Bulunduğumuz güne kadar var olan bütün atölyelerin camlarını dahi kapatmasını talep eden Çevre İl Müdürlüğü, burada yer alan tesis ile ilgili görevini neden yerine getirmiyor?

Başka bir örnek verecek olur isek;

Bu sahanın tam anlamıyla kapalı bir saha olması gerekmektedir.

Karabük ile ilgili herhangi bir konuda “Biz hissedarların menfaatlerini düşünüyoruz.” diyen zihniyet neden şu anda bu konuda hareket etmiyor?

Bahsettiğim durumlardan nemalanan herkes adaletin karşısında yargı yolu ile bunun hesabını verecektir.

Bu tesislerin şu andaki faaliyetleri durmuş vaziyettedir. Faaliyete başlamış olduğu andaki görüntüsünü (çevre kirliliğine dair) yine sizlerle paylaşacağım.

Karabük Demir Çelik Fabrikası görüntülerde de aktardığım üzere atıklarını bu şekilde atıyor ve bu atıklar çayın kenarında.

Görmekte olduğunuz skal kırma tesisleri var olan hiçbir yönetmeliğe uygun olmadan çalıştırılmaktadır. Kardemir Demir Çelik Fabrikası’nın faaliyetlerinin durması ile bu fabrikanın çalışmasıyla hiçbir alakası olmayan ama ekonomiye katkısı olan bir tesis burası.

Fabrika ekonomisine katkıda bulunan bir tesis olması 5 bin civarındaki vatandaşımızı toz toprak içerisinde bırakması anlamına gelemez. Bu yaşanılan durum hangi vicdana sığar? Bunu Karabük halkının takdirine bırakıyorum.

Yapmış olduğum bu canlı yayın aracılığı ile de Çevre İl Müdürlüğü’ne suç duyurusunda bulunduğumu buradan bildiriyorum.

Hepinize teşekkür ederim, sağolun var olun…”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.