Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili’den AK Parti’ye Hastane Göndermesi

Gündem Yayın: 15.04.2015 14:52
Vergili’den AK Parti’ye Hastane Göndermesi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Geçen yıl yapılan mahalli idareler seçimlerinde pankartlar asarak hastanelerin kapanmayacağını söyleyenlerin, hastaneleri kapatarak, 850 olan yatak sayısını 250’ye düşürdüğünü söyledi
Karabük Belediyesi tarafından modern bir şekilde yapılan 5000 Evler Mahallesi çocuk parkının açılışı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Rafet Vergili; hem Belediye çalışmalarını anlattı, hem de AK Parti İktidarına Hastaneler üzerinden yüklendi.
HASTANE 850 YATAKTAN 250 YATAĞA DÜŞTÜ
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Geçen yıl yapılan mahalli idareler seçimlerinde pankartlar asarak hastanelerin kapanmayacağını söyleyenlerin, 5000 Evler ve Bayır Mahalledeki hastaneleri kapatarak, 850 olan yatak sayısını 250’ye düşürdüğünü belirterek “Bir hastanenin yeri yanlış tespit edildi. Ankara’da bir sözcümüz, temsilcimiz belki bu işle ilgili daha iyi mücadele verirdi. Size 12 ay önceki seçimlerde ne söz verdiler, hastaneler kapatılmayacak diye sizlere söz verdiler. Devlet hastanesine büyük pankart astılar, hastaneler kapatılmayacak diye. 850 yataktan 250 yatağa düşürüldü. Karabük şu anda arkadaşlarımız tekrardan siyaset meydanına çıkacak bunları savunmaya çalışacak. Hangi yüzle savunacaklarsa ben bilmiyorum. Hizmetin partisi olmaz, hizmetin siyaseti olmaz, hizmetin yalnız ehli olur. Takdir sizlerin” dedi.
Vergili; “Karabük’te 1 yıldır bir algı vardı. Karabük Belediyesi geçmiş dönem gibi çalışmıyor gibi bir algı vardı. Bunların hepsi propaganda neticesinde ortaya çıkan bir algı. Biraz evvel yalnız bu mahalle için yapılanları muhtarımız burada söyledi. Biz altı yılı tamamlamış olduğumuz görev süresi içerisinde belki Türkiye’de 500 bin ölçekli belediyenin yapamadığı kadar işleri biz 6 yıl içerisinde gerçekleştirdik ve Türkiye’de gıbtayla bakmış olduğu vilayetlerden bir tanesi olduk. Hiçbir vilayet 500 bin nüfusu olan vilayetlerin hiç birisi yapmış olduğumuz hizmetlerle yarışamaz. Belediye Başkanı ilk seçildiğim 2009 senesinde tamamen mali bütçesi bozuk, borcunu ödeyemeyen, işçisinin maaşını veremeyecek bir duruma gelmiş, 11 ikramiye alacak olan işçiler, göreve geldiğimiz gün belediyenin tüm elektrikleri kesilmiş bir belediye vardı. Yapılan işleri size sıralayayım. Öncelikle mezbaa yapıldı. Mezbaanın yapılmasıyla beraber kentsel dönüşüm başladı. Eski mezbaanın olduğu araziler satılmak üzereydi. Bu bölgenin en büyük hali yapıldı. Pazar yerleri tekrardan elden geçirildi. Battı çıktı, dolmuş durakları, 130 tane bina yıkıldı meydan yapıldı. Meydanın karşısına kütüphane yapıldı. Kütüphane binasının yanından yürüyen merdivenle Yenişehir’e çıktık. 200 Evlerden Esentepe’ye köprüyle geçtik. Çok yakında Kartaltepe’den Yenişehir’e geçecek bir köprü yapacağız. Karabük %95 doğalgaza kavuştu ve asfaltını yaptık. %70 su borusunu değiştirdik. Ana borularda dahil tam 12 km bugünkü ekonomik değeri 35-40 trilyonun üstündedir. Bu yatırım 4 yıldır yapılacak hizmettir. Mevcut belediye bütçesiyle Türkiye’nin en iyi arıtması yapıldı. En ucuz suyu Karabük içiyor. 650 bin ton asfalt kullandık. 3 ay sonra Karabük’te hiç kimse ayağını çamura sokmayacak. Bu kadarda iddialıyız” dedi.
Başkan Vergili yaptığı konuşmasını şu şekilde tamamladı:
“Sizlere spor vadisi sözü verdik. Burası 300 dönüm üzerine bir spor vadisi olacak. İleride toplam 500 dönüme çıkacak. Spor vadisinde olacakları söyleyeyim. Köprünün projesi bitti, çok yakında yapım ihalesine çıkacağız. Spor vadisiyle ilgili yakında proje ihalesi yapıyoruz. Buraya çok güzel görselliği olan yürüyüş yolları olan, her türlü spor faaliyetlerin yapılabileceği bir alan haline gelecek. En önemlisi bu proje size verdiğim vaadlerin içinde yoktu. Spor vadisinin üst tarafına bir düğün solonu yapılacak ve bu düğün solonu en az 3 düğünün bir arada yapılacağı bir düğün solonu olacak. Durumu olmayan, kendi pastasını, gazozunu alıp gelecek bizim Belediye personelimizde servis yapacak. Burada 50-100 liraya düğününü yapacak. Belki zenginlerin bile gıbtayla bakacağı en güzel düğünü yapmış olacak. Spor vadimiz, düğün salonlarımız, çok güzel bir lunaparkıyla beraber çok yakında bunların hepsine başlayacağız. Görevimiz içersinde tamamlayacağız.”

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: