Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili: “Umutlarımızı kıracak kişilere yol vermeyelim”

Gündem Yayın: 16.04.2015 14:29
Vergili: “Umutlarımızı kıracak kişilere yol vermeyelim”

Üniversite mahallesine yapılacak olan Sosyal yaşam merkezinin Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Rafet Vergili; Karabük halkından toplamış oldukları paraların bir lirasını dahi heba etmeden hizmet etmeye, bu paraları en adil şekilde dağıtmaya çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki seçimleri çok iyi yapalım. Çünkü Karabük bizim şehrimiz. Her zaman umutlarla buradayız” dedi
Her mahalleye bir Sosyal Yaşam Merkezi projesi kapmasında çalışmalarını devam ettiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Üniversite Mahallesinde eksikliği hissedilen Sosyal Yaşam Merkezinin temelini attı. Kısa sürede bitirilecek olan Sosyal Yaşam Merkezinin temel atma törenine; Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, MHP Karabük Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.
Temel atma töreni öncesi mahalle sakinleri adına bir konuşma yapan Üniversite Mahallesi Muhtarı Adil Elieyioğlu; “Sayın Belediye Başkanımızın göreve geldiği ilk günden bu yana olmazsa olmazı olan Sosyal Yaşam Merkezinin Üniversite Mahallemize temelini atmak için burada bulunuyoruz. Sosyal Yaşam Merkezimiz tamamlandıktan sonra mahalle sakinlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz. Mahallemize bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ederim” dedi.
HİÇ KİMSEYE SİYASİ DAVRANMADIK
Göreve geldiği günden itibaren hiç kimseye siyasi olarak davranmadıklarını söyleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “2009 senesinden geldiğimiz bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri saysak tamamını saymamın imkanı yok. 500 bin ölçekli bir belediyenin yapmış olduğu tüm işleri 110 bin nüfuslu bir Karabük Belediyesi fazlasıyla gerçekleştirdi. Doğalgaz dağıtımına Zonguldak’la beraber başladık. Zonguldak’ın doğalgaz dağıtımı %15’lerde, Karabük’te doğalgaz dağıtımı %95’lere ulaştı. Su borularının %70’i değişti, ana borularda dahil. Türkiye’nin en güzel arıtması yapıldı ve Türkiye’nin en ucuz ve temiz suyu Karabük’te içiliyor. Bunun yanında meydanı, hal binasını, kütüphane, battı çıktı, mezbaa, yürüyen merdivenler, asansörler, 20’ye yakın Sosyal Yaşam Merkezleri, 70 tane çocuk parkı. Sizlerin refahı için elimizden gelen gayretle sizlere hizmet etmek için çalıştık. Sizlerde bizleri hiç parti ayrımı yapmadan tekrardan Belediye Başkanı yaptınız. Bizde idaremizin içersinde bir gün dahi siyaset yapmadık, hiç kimseye siyasi davranmadık, yalnız önümüze, Karabük’e nasıl hizmet yapılır bu programları aldık. 400 çocuğumuza burs veriyoruz. 400’den fazla aileye sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Bunların bir tanesinin siyasi kimliğini bilmeyiz. Burs gören çocukların bir tanesi bir kişinin referansıyla veya benim torpilimle burs almamıştır. Siyasi kimlikleri bizi ilgilendirmez” dedi.
VAATLER VERİP İNSANLARIN OYUNU ALMAYA ÇALIŞACAKLAR
Her dönem olduğu gibi 7 Haziran tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesi değişik vaatler verilerek insanların oyunun alınmaya çalışılacağını hatırlatan Başkan Vergili; “Önümüzde seçimlere 45 gün kaldı. Siyaset sahnesine çıkacak arkadaşlarımız Karabük’le ilgili vaatlerde bulunacaklar. Şükürler olsun biz size yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Ne kadar yapabileceksek bunların sözünü verdik. Karabük yıllardan bu tarafa umut şehri olmuş. Çünkü buraya herkes karnını doyurmaya gelmiş, ev kurmaya gelmiş, çocuğunu büyütmeye gelmiş, umut şehri olmuş burası. Demir çelikte işçi alımları bittikten sonra emanet işçiler çıkmış, emanet işçiler tekrardan nasıl işe girebiliriz diye umutla beklemiş. Burası bütün vilayetlerin toplanmış olduğu bir umut şehri olmuş. Ama umutları bol keseden dağıtan siyasilerimiz Karabük’te hiçbir zaman kesilmemiş. Şimdi tekrardan başlayacaklar umut tüccarlığına. Vaatlere ihsanlardan nasıl oy alabiliriz, bunun hesaplarını yapmaya tekrardan yollara düşecekler. Yapmış olduğu yardımları hiç utanmadan ellerinde paketlerle gezecekler. Vermiş olduğu paraları insanların yüzüne vuracaklar, bu şekilde de siyasetlerine devam edecekler. Biz Karabük halkından toplamış olduğumuz her liraları bir lirasını dahil heba etmeden size hizmet etmeye, bu paraları en adil şekilde dağıtmaya çalıştık. Önümüzdeki seçimleri çok iyi yapalım. Çünkü Karabük bizim şehrimiz. Her zaman umutlarla buradayız. Umutlarımızı kıracak kişilere yol vermeyelim. Burada bizim adaylarımızda bulunuyor. Biz adaylarımıza aynı prensip içersinde çalışmalarla ilgili tavsiyelerde bulunuyoruz. Şöyle diyebilirsiniz; sadece sizin adaylarınız neden bulunuyor. Bütün adaylar gelebilir, hepsini davet ediyorum. Yarın diyecekler bizi davet etmedi. Kendisi temel atma törenlerinde açılış törenlerinde siyaset yapıyor. Benim zaten siyasi bir kimliğim var ama idaremde ne müdürlerim de, ne işçilerim de, nede vatandaşa en ufak bir siyasi kimliği üzerinden hitap etmiyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.