Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili: “Karabük’te Değişimin Zamanı Geldi”

Gündem Yayın: 17.04.2015 14:48
Vergili: “Karabük’te Değişimin Zamanı Geldi”

Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarı Hizmete Açıldı
Karabük Belediyesi tarafından yapılan Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarının açılışı yapıldı. Açılışa; Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.
Bulvar açılışı öncesi Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Murat Ermiş, yapılan bu hizmetten dolayı Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye mahalle sakinleri adına teşekkür etti.
Mahalle Muhtarı Murat Ermiş’in teşekkür konuşmasının ardından açılış törenine katılanlara hitaben bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Siyaset olsun, politika olsun diye Karabük Belediyesi son bir yıldır çalışmıyor deniliyordu. Eğer biz yaptığımız işlerin hepsinin açılışlarını yapmış olsa idik üç aylık bir zaman bu işlerle geçerdi. Göreve geldiğimizde işçisinin maaşını ödeyemeyen, elektrikleri kesik bir Belediye devir aldık. Ama biz hiçbir zaman parasızlıktan ağlamadık. Hiçbir işi yapamayarak altında kalmadık. Tabi ki zora düştüğümüz zamanlar oldu ancak sabah olduğunda her iş kendiliğinden çözüldü. Bu, bu kerametleri sadece kendimizde değil, Karabüklülerin desteği, duaları ve bizimle olan gönül birliklerine bağlıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren çok işler yaptık fakat yapılanlar zaman geçtikçe unutuluyor. Unutulduktan sonra Karabük’te yapılan işlerden hiç kimse farkında değilmiş gibi davranılıyor. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz işlerde maddi yönden hiç şikayetçi olmadık. Karabük halkına yapacağımız hiçbir sözü vermedik. 2014 yılında yapılan seçimlerde üç tane proje ile sizlerin karşısına çıktık. Birincisi 100. Yıl Mahallesine Kapalı Pazar sözü, öbürü Spor Vadisi diğeri ise, Araç Çayı Rehabilitasyonu. Bu söylemiş olduğumuz üç işin üçünün de ana işine başlandı. Çok yakında Spor Vadisinin köprüsünün ihalesi yapılacak. 100. Yıl Mahallesinde ki modern pazar yerinin ihalesi yapıldı. Araç Çayı ile ilgili tüm çalışmalarımıza başladık. Devlet Su İşlerinden olur bekliyoruz ve eksikliklerimizi tamamlamaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra şu anda açılışını yapacağımız Atatürk Bulvarını düzenledik. Yıllardan bu tarafa bulunan su problemini çözdük. Aynı şekilde 200 Evlerden Endüstri Meslek Lisenin olduğu yerden yeni bir bulvar açtık. Halim Deresinde 70 tane bina kamulaştırdık ve çok güzel bir bulvar ortaya çıkarttık. Önümüzde seçimler var, yine vaatlerde bulunacaklar. Şunu ifade etmek isterim, bu seçimde tercihlerimizi iyi kullanmazsak Karabük yine kaderi ile baş başa bırakılacak. Seçim zamanı verilen sözlerin daha sonra unutulması ile kaderine bırakılan bir Karabük. Siyasiler umut tacirliği üzerinden propaganda yapıyorlar. 12 ay önce hastanenin boyunda pankartlar asarak hastaneler kapatılmayacak dediler. Seçimler biter bitmez hastaneler kapatıldı. Hastaneler kapanmadan önce yatak sayısı 850 idi ama şu anda 250’ye düştü. 10 gün yatması gereken bir hasta ancak bir iki gün yatırılabiliyor. Bölge müdürlükleri gelecekti ortada hiçbir şey yok. Değişen bir Karabük diyoruz, 2019 yılında değişmiş bir Karabük’ü sizlere bırakmayı Allah nasip eder. 2019 yılından sonrada Belediye Başkanlığı diye bir iddiam yok. Belediye Başkanlığını da kesinlikle düşünmüyorum. 2019 yılına kadar Karabük halkına elimden geldiği kadar, ne kadar yapabiliyorsam gece gündüz hizmet vermeye devam edeceğim. Sizlerden almış olduğum her kuruşu yine sizlere hizmet ederek adil bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.
KARABÜK’ÜN SESİ ANKARA’DA AZ DUYULUYOR
Konuşmasının son bölümünde 7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerine değinen Başkan Vergili Karabük’te değişim zamanının geldiğini söyledi. Vergili, Karabük’ün üç dönemdir iktidara tam destek vermesine rağmen, iktidar ne kadar güçlü olursa Karabük’ün sesinin Ankara’da az duyulduğunu belirtti. Başkan Vergili, konuşmasını şöyle tamamladı: “Şimdi Karabük’te değişim zamanı. İktidar ne kadar güçlü olursa Karabük’ün sesi Ankara’da o kadar az duyuluyor. Benim büyüklerimden, genç kardeşlerimden, hanımefendilerden, bu olayı çok iyi değerlendirmesini istiyorum. Bir milletvekili dahi başka bir partiden Karabük’ü Ankara’da temsilcisi olmuş olsa idi, Karabük’ün alacağı hizmetlerin en az beş kat daha fazla olacağına inanıyorum. Sadece Karabük’te ki eksikliklerin Ankara’da dile getirilmesi ile. Ne kadar güçlü gidiyorlar, o kadar sessiz kalıyorlar. İşi ehline vermek bizlerin görevidir. Ben bu seçimlerde işi ehline vermenizi rica ediyorum.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okulda sandviç yerken hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:30
İhlas Haber Ajansı
Okulda sandviç yerken hayatını kaybetti

Düzce’de okulda yediği sandviçin nefes borusuna kaçması sonucu boğulan 8 yaşındaki çocuk, yapılan tüm müdahaleye rağmen hastanede hayatını kaybetti.

Olay, Çay Mahallesi’nde bulunan Işık İlkokulu’nda meydana geldi. 2. Sınıf öğrencisi Eftelya Kaymak (8) teneffüste arkadaşlarıyla birlikte sandviç yerken, bir anda nefes borusuna sandviç kaçtı. Eftelya Kaymak’ın

nefes alamadığını fark eden arkadaşları durumu öğretmenlerine bildirdi. Okulda öğretmenler tarafından müdahale yapılırken bir yandan da sağlık ekiplerine haber verildi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı müdahale ile minik Eftelya’yı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine kaldırdı. Burada doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen minik kız hayatını kaybetti. Olayı duyan hastaneye gelen ailesi sinir krizleri geçirdi.

Konu ile ilgili olarak geniş çaptı soruşturma başlatıldı.

Paylaş: