Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili, gündemdeki konuları değerlendirdi

Gündem Yayın: 05.07.2022 13:54
Vergili, gündemdeki konuları değerlendirdi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, BRTV’de katıldığı canlı yayında kendisi hakkında yalan yanlış yorum yapanlara tepki göstererek “Hepiniz Çarpılırsınız” dedi. Gündemdeki  konuları değerlendirdi. Başkan Vergili, çevre illerin ve Karabük’ün ilçelerinin selden ağır şekilde etkilenmesine rağmen, Karabük merkezinin Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesinin hayata geçmesiyle bu afetten etkilenmediğine dikkat çekti.

Açıklamasında ilk olarak Bölgede yaşanan sel felaketini değerlenen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, çevre illerin ve Karabük’ün ilçelerinin selden ağır şekilde etkilenmesine rağmen Karabük merkezinin bu afetten etkilenmediğini söyledi.

Yaşanan afet öncesi Karabük’ün sigortası projesi konumundaki “Yağmur Suyu Drenaj Hattı” Projesinde %90 gerçekleşme oranını yakaladıklarını ve bunun faydalarını da gördüklerini ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Daha önceleri İstasyon başta olmak üzere; Yeşil Mahalle, 5000 Evler ve 100. Yıl gibi bölgelerde baskınlar oluyor ve hasarlar oluşuyordu. Ancak çevremizde böylesine ciddi hasarlar varken biz bu sıkıntıları yaşamadık. Bu bile bizim için önemli bir gelişme. Projemiz yakında tamamlanacak, ancak bundan sonra şehir büyüdükçe projeye de ilaveler yapılması gerek” dedi.

BİZE ÜÇ-BEŞ ASANSÖRLE BELEDİYECİLİK Mİ OLUR DİYENLERİN ÖLÜLERİ BİLE RAHAT DEĞİLDİ

Şehirde halen yalan yanlış eleştiriler yapanların değişik mecralarda yorum yapanların olduğunu belirten Başkan Vergili; “Diyorlar ki; üç-beş asansör ya da ışıkla belediyecilik mi yapılır? Bunları diyenlerin ölüleri bile rahat değildi. Mezarlıklar çöple ve içki şişeleriyle doluydu. Biz öyle bir şehri teslim aldık. Bu eleştirileri yapanlar ne yaptığımızı, nasıl bir şehirde yaşadıklarını bilmiyorlar. Karabük’e en son 10-15 sene sonra gelenler yeniden geldiklerinde bizleri arayıp teşekkür ediyor. Bu eleştirileri yapanlar şunun farkında değil; ben hayatını siyaset üzerine kuran ya da siyasetten nemalanan biri değilim ki. Bu şehirdeki kentsel dönüşümden bile bizim rant elde ettiğimizi iddia edenler var. Ama biz bu günlere ağzı dualı insanlar sayesinde geldik. Bugüne kadar Karabük ölçeğindeki hangi şehirde, Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesi bu kadar ciddi şekilde hayata geçirilmiş. Bir taraftan kazacak, diğer taraftan da asfaltını yapacaksın, bu iş bu kadar kolay değil. Biz altyapıda son derece önemli çalışmalar yaptık. Su da, kanalizasyonda ve Yağmur Suyu Drenaj Hattı’nda son derece önemli işlere imza attık. Karabük’ün İçme Suyu Hattı’nın neredeyse % 60’ını yeniledik. Asbest ve kanserojen madde içeren boruların olduğu hatları tamamen yeniledik. Peki, aklınızca şimdi siz kimi aşağılıyorsunuz, neyi eleştiriyor sunuz? Daha şimdiden Yağmur Suyu Drenaj Projesinin faydalarını görüyoruz. Yine su basabilir, ama asla eskisi kadar olmaz. Biz normal şartlar altında Karabük’ün 500 yıllık programına göre bu problemi çözdük “ dedi.

“HEPİNİZ ÇARPILIRSINIZ…!”

Açıklamalarının devamında, yapılan eleştirilerin sistematik ve şehir dışından eleştiriler olduğunu iddia eden Başkan Vergili, 12 yıllık görev süresi içerisinde hiçbir alanda kimseyi kayırmadığını belirtti. Başkan Vergili, “Birileri yorumlar yazıyor. Bunları yazanların büyük bölümü de şehir dışından. O kadar çok güzel yazıyorlar ki. Bıraksınlar bu işi kardeşim. Bu güne kadar ne çevreme, ne partililerime, ne de bir başkasına bu belediyenin bir kuruşunu peşkeş çekmedim. Bu güne kadar belediyede de hiçbir zaman siyaset yapmadık. Kimseye de siyasi görüşünü sormadık, çünkü bu bizim işimiz değil. Çünkü bize MHP’li de oy verdi komünistte. Bizde hizmet etmeye geldik. Seçimi kazandıktan sonra; ‘ Hangi mahalle bana oy verdi?’ diye soramazsınız. Seçimi kazandıysanız herkes size oy vermiştir ve onlara hizmet etmek zorundasınızdır. 3 dönem Belediye Başkanı seçilmek herkesin harcı bir işte değil. Şayet biz herkesin hakkını ve hukukunu korumasaydık bu halk bizi üç dönem seçmezdi. Daha tarihinde de yok. Bize laf söyleyenler önce düşünecekler. Haksız yere laf söyleyenlerin hepsi çarpılır. Bizimle ilgili yalan yanlış yorum yapanlara toplu cevap veriyorum; hepiniz çarpılırsınız” dedi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

Gündem Yayın: 23.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı
Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan ve 21 ilin geçiş noktası olan Karabük’ün Kemikli Rampaları’nda bayram tatilinin dönüş yoğunluğu devam ediyor.

Kurban Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala memleketlerine gelen vatandaşların evlerine dönüşü sürüyor. İstanbul’un Karadeniz’e bağlantısının sağlandığı Karabük’ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları’nda İstanbul istikametine trafik yoğunluğu akıcı bir şekilde devam ediyor.

Uzun araç trafiği ise dron ile görüntülendi.

Paylaş: