Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vergili; “Belediye Hizmetinin Nereye Yapılacağını Bilmiyorlar”

Gündem Yayın: 01.09.2023 15:12
Vergili; “Belediye Hizmetinin Nereye Yapılacağını Bilmiyorlar”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 14 yıllık görev süresi boyunca şimdiye kadar Karabük’e yapılmayan hizmetleri yaptıklarını söyledi. Başkan Vergili, belediye başkanlığı süresince yapmış oldukları hizmetlerin daha önceki yıllarla asla kıyaslanamayacağını belirtti.

Esentepe Sosyal Yaşam Merkezinin açılışında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Son günlerde sosyal medya üzerinden belediye hizmetleri ile ilgili propaganda yapıyorlar. Keltepe’ye kulübe yapıyorlar. Bunlar belediye hizmetlerinin nereye yapılacağını bilmiyorlar” dedi

Karabük Belediyesi tarafından yapılan Esentepe Sosyal Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Şimdiye kadar 27 sosyal yaşam merkezi yapan Karabük Belediyesi 28’inci sosyal Yaşam Merkezini Esentepe’ye yaptı. Esentepe Sosyal Yaşam Merkezinin açılışı öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 14 yılda yaptıklarının asla daha önceki yıllarla kıyaslanamayacağını söyledi. Başkan Vergili, yaptığını konuşmada “14 yıllık çalışma hayatımızda Karabük’te el değmediğimiz ne sokak kaldı, ne cadde kaldı, ne mezarlık kaldı ne de boş arsa kaldı. Her yerde bulunduk.  Şu anda 14 yılla Karabük’ün geçmişisin mukayese ettiğiniz zaman, 14 yılda yaptıklarımız asla diğer yıllarla mukayese edilmesi mümkün değildir. Mezbahane yaptık, kentsel dönüşümü getirdik, hurdacılar sitesini kurduk yeri Karabük Belediyesine ait, köprüler yaptık, iki tane al geçit yaptık bunları hep Karabük Belediyesinin bütçesi ile yaptık. Bir tane demir köprü ile Safranbolu’yu Karabük ile birbirine birleştirdik. Kütüphaneyi yaptık, meydanı yaptık. Bunun gibi Karabük’te sosyal yaşam merkezlerini yaptık. Asansörler yaptık, yürüyen merdivenler yaptık, 128 tane park yaptık. Şimdi Karabük’te bu yaptığımız işlerle mukayese edilmeye çalışılıyor. İki yıl gibi kısa bir sürede doğalgazı getirdik. Yine Karabük’ün yüzde 60’tan fazlasının su tesisatını yeniledik. Ana boruları yeniledik belki de şu anda tek arıtma suyunu Karabük şehir şebekesi verebiliyor. İçme suyumuz şişe suyu kalitesinde. Türkiye’de en ucuz suyu Karabük halkı kullanıyor. Biz Karabük halkının ucuz ve kaliteli bir yaşam sürdürmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Asfaltsız yer bırakmamak için gerekli gayreti gösterdik. Toplu taşıma ile ilgili büyük problem vardı bu işin çözülüp çözülmeyeceğinden herkes tereddüt ediyordu, bir günde 60 tane aracı aldım ve Karabük’ün ulaşım problemini çözdük. 65 yaş üstün vatandaşlarımız ücretsiz olarak toplu taşıma araçlarından faydalanmaya başladı. Bundan sonra hiç kimse anahtar bırakacağız diyemez. Karabük her türlü hizmeti ile mükemmeli yakaladı. Bazıları bunlara küçük görebilir. Şehrimizin daha önceki halini bilemeyebilir” dedi

BELEDİYE HİZMETİNİN NEREYE YAPILACAĞINI BİLMİYOR

Konuşmasının devamında son günlerde sosyal medyada belediye hizmetleri ile ilgili propaganda yapıldığını hatırlatan Başkan Vergili “Şimdi bakıyorum sosyal medyada belediye hizmetleri ile ilgili propaganda yapıyorlar, belediye hizmetlerinin nerede yapılacağını bilmiyorlar, Keltepe’de kulübe yapıyorlar. Senin belediye hizmetleri ile ilgili düşüncen varsa şehir merkezine yap bizde örnek alalım. Şunu öğrenmeleri lazım Keltepe’de Karabük Belediyesi hiçbir iş yapamaz. Karabük Belediyesinin sınırları dışında çünkü. Önce şehrin içerisindekilerini bitireceksin” dedi.

Başkan Vergili konuşmasının sonunda “Çok yakında bilim merkezini ve spor vadisinin açılışını yapacağız. Daha açılışlarımız devam edecek. Hızlı bir şekilde çevre düzenlemesi yapacağız. Sıkıntılı olan problemlerimizi çok kısa sürede çözeceğiz. Pandemi döneminde iki buçuk yıl vakit kaybettik. Bunları telafi etmeye çalışacağız” dedi. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Karabük’te Sokak Ortasında Darp

Manşet Yayın: 03.12.2023 17:31
Karabük’te Sokak Ortasında Darp

Karabük’te arkadaşı ile caddede yürüdüğü sırada baba ve oğlunun saldırısı sonrası yüzü kanlar içinde kalan genç, ayakkabı dükkanına sığındı. Yaşanan saldırı anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Kemal Güneş Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde arkadaşı ile birlikte yürüyen Ekrem Can Y. isimli genç, bu sırada arkalarından gelen baba ve oğlunun saldırısına uğradı. Peş peşe yüzüne aldığı yumruklar sonucu neye uğradığını şaşıran gencin yüzü kanlar içinde kalırken, cadde üzerindeki ayakkabı satışı yapılan bir dükkana sığındı. Bu sırada dayak yiyen gencin yanındaki arkadaşı ise saldıran şahsın babasını engellemeye çalışırken, yumrukların hedefi oldu. Vatandaşların meraklı bakışları arasında yaşanan olayda baba ve oğlu olay yerinden uzaklaşırken, yüzüne aldığı yumruklar sonucu kaşı yarılan genç olay yerine çağrılan ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. (İHA)

AW090487 02 scaled