Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili:  “Ali Keskinkılıç Özel Kalem Müdürlüğünün Dışında Hiç Bir İş Yapamaz”

Manşet Yayın: 22.02.2024 16:24
Vergili:  “Ali Keskinkılıç Özel Kalem Müdürlüğünün Dışında Hiç Bir İş Yapamaz”

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Eskipazar Belediye Başkan Adayı Sırrı Şen’in aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Milliyetçi Hareket Partisinin belediyeciliğinde rüşvet, torpil olmaz. Milliyetçi Hareket Partisinin belediyeciliğinde kimse birbirinden ayrılmaz. Belediye Başkanımız burada, var mı Belediye Başkanımız hakkında rüşvet aldı diyebilecek bir adam. Bizim için birinci planda dürüstlük, ikinci planda hizmet. Hizmet bir şekilde mutlaka gelir. Eskipazar’ın köyleri ne kadar asfaltlı hemen hemen hiç birisi değil. Ovacık 2 kere asfaltlandı.

Biz buranın çocuğu Ali Keskinkılıç’tan çok büyük  ümitlerimiz vardı. Memleketine çok büyük hizmetler yapacak diye düşüncelerimiz vardı. Ben Eskipazarlıyım, Yeniceliyim, Eflaniliyim, Ovacıklıyım, Karabüklüyüm. Ama kimsenin özel kalem müdürü değilim. Ali Keskinkılıç Bey özel kalem müdürlüğünün dışında hiç bir iş yapamaz. 10 aydır Milletvekili, 10 aydır memleketinizde çakılı bir çivisi var mı? Nerede emniyet binası, nerede hastane? Bir tane sıcak suları vardır her dönem oraya tesis yaparlar. Tek yapılan hadise Kemikli rampasında gözlemeci, mısırcı sektörünü genişletmektir. Eskipazarlılara başka bir hizmetleri olmaz. Organize sanayinin yapılmasıyla ilgili 15 sene  uğraştım. İnşallah önümüzde ki organize sanayi sitesinde fabrikalar kurulmaya başlayınca Eskipazar’ında yüzü gülecek. Bizim adaylarımız hiç kimseye çalışmaz. Ben Sırrı Beyin 5 yıllık dönemde köylerle ilgili nasıl hizmet ettiğini, nasıl koşturduğunu ben çok iyi biliyorum. Yine bizim belediye başkan adayımız Eskipazar’ın eksiklerini tamamlamak için elinden ne geliyorsa yapacak. 8 tane ciddi proje yapmış. Ben bunları gerçekleştireceğine inanıyorum.” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Milliyetçi Hareket Partisi Eskipazar Belediye Başkan Adayı Sırrı Şen, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

vergili jpg


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.